Matelová s Balážovou jsou v Linci ve čtvrtfinále

Třetí nasazený pár turnaje nedal anglicko-rakouské dvojici žádnou šanci

Mezi osmi nejlepšími ženskými páry na turnaji 2019 ITTF World Tour Platinum v rakouském Linci zůstal jediný evropský zástupce. Česká reprezentantka Hana Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou splnily roli favoritek a v prvním kole bet-at-home.com Austrian Open porazily anglicko-rakouskou dvojici Ho Tin Tin, Karoline Mischeková 3:0.

Vítězství to bylo poměrně jednoznačné a velmi důležitý byl hned první set. V něm měly Matelová s Balážovou za stavu 10:8 dva setboly a k tomu výhodu podání. Soupeřky však dokázaly otočit na 10:11 a naopak mohly získat set ony. Jenže skóre se ještě jednou otočilo na stranu česko-slovenského páru, který nakonec udělal první důležitý krok.

V dalším průběhu už byl neustále ve vedení, druhou sadu získal s jistotou 11:8 a když ve třetím setu Ho Tin Tin s Mischekovou snížily z 5:8 na 7:8, následoval oddechový čas. Po něm se Matelová s Balážovou dokázaly opět zkoncentrovat k vynikajícímu výkonu a s trochou štěstí Balážová díky prasátku využila hned první mečbol. Ve čtvrtfinále nastoupí česko-slovenská dvojice proti Korejkám Jeon Jihee, Shin Yubin.

2019 ITTF World Tour Platinum, bet-at-home.com Austrian Open

Výsledky českých hráček

Čtyřhra žen, 1. kolo: Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Ho Tin Tin (Angl.), Karoline Mischeková (Rak.) 3:0 (12,8,9).