Medaile z Doha

Třetí den turnaje PRO TOUR v Doha dnes skončil dalšími úspěchy českých reprezentantů.

Iveta Vacenovská s Renatou Štrbíkovou mají jistou medaili ze čtyřhry, jestli bude ještě lepší než bronzová, se rozhodne zítra. Naše děvčata ve čtvrtfinále porazila maďarskou dvojici Csilla Batorfi a Krisztina Toth 4:1. Zápas byl naprosto vyrovnaný a děvčata vyhrála ve třech setech pouze o dva míčky. V semifinále je čekají hongkongské hráčky Tie a Zhang, první nasazené. Štrbíková s Vacenovskou jsou jediné Evropanky, které se probojovaly mezi nejlepší čtyři páry turnaje.
Ve hře je i Petr Korbel, který opět ukázal, že na Číňany umí zahrát. Mezi třiceti dvěmi nejlepšími hráči si poradil s Číňanem Ma Longem 4:1. Mezi nejlepšími šestnácti muži se utká s Bělorusem Štětinem. Antonín Gavlas bohužel již skončil se svými skvělými vítězstvími. Na Zoran Primoraca nestačil, 0:4, přesto je jeho umístění ve dvaatřicítce velkým úspěchem.
Vacenovská ani Štrbíková na své asijské soupeřky v prvním kole dvouhry recept nenašly. Vacenovská prohrála s Lin 2:4 a Štrbíková se Zhang 0:4.

Soutěž do 21 let nám nepřinesla žádnou medaili. Iveta Vacenovská, nasazená přímo do osmičky nejlepších, zde prohrála s Ruskou Bolshakovou, 2:4. O Ivetě je známo, že materiálové hráčky jí moc nesvědčí, přesto jsme v její vítězství doufali. V hlavní soutěži mužů do 21 let jsme měli všechny tři zástupce. První kolo ale znamenalo stop pro všechny tři. Tomáš Konečný podlehl Švédu Axelquistovi 1:4. Antonínu Gavlasovi asi chybělo trochu štěstí s Maďarem Jakabem. Gavlas vyhrál první set, další dva prohrál a poslední tři sety byly o dva míčky. Jenže jen jeden z nich vyhrál náš hráč. Celkově Gavlas prohrál s Jakabem 2:4. Janu Urbánkovi chyběl set k postupu. S Němcem Baumem vedl již 3:1 na sety, ovšem další sety byly jasně pro Bauma a konečný výsledek zápasu z pohledu našeho hráče je 3:4.