K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

MEJ 2012: Juniorkám nakonec zbyly oči pro pláč…


V pátek odpoledne vstoupili do zápasů ve skupinách naši hráči starší kategorie – tedy juniorské. Zatímco čeští junioři si poradili ve skupině C velmi dobře s Angličany a připsali si první vítězství 3:0, tak juniorky byly hodně smutné. A to především proto, že vítězství nad favorizovanými Rumunkami ve skupině A jim doslova proteklo mezi pálkami. Na snímku Tamara Tomanová ve vítězném utkání s Ciobanuovou.

A tak se napřed věnujme děvčatům. Vedla 2:0 nad Rumunskem a schylovalo se k překvapení. Nejprve Tamara Tomanová potvrdila, že má hru na Irinu Ciobanuovou, kterou už porazila před nedávnem v Polsku, a zvítězila celkem jistě a bezpečně 3:0. Potom však došlo k senzaci, když Karin Adámková zaskočila evropskou dvojku a seniorskou reprezentantku Rumunska Bernadette Szöcsovou. Ta se nedokázala vyrovnat s rychlou kontrovou hrou Adámkové a vadily jí bekhendy naší hráčky hrané ze sendvičového potahu. Adámková vyhrála 3:1 za velké radosti naší lavičky a přirozeně také své maminky Kamily, která poočku sledovala svou dceru od vedlejšího kurtu, kde koučovala slovenské juniorky.

Celkovou výhru, a to hladkou, měla na raketě Kristýna Štefcová v utkání s Roxanou Istrateovou. Mohla si na ní věřit, neboť ji na Polish Open porazila. Bohužel, jádro pudla tkvělo tentokrát v její psychice. Týna měla dobře rozehraný první set, ale prohrála ho. Když druhý vyhrála a ve třetím měla tři setboly (10:7), vypadalo to nadějně. Ovšem sadu ztratila a potom i čtvrtou. A to vedla 7:3 a 9:6…

Potom šly na stůl v Multiversum Tomanová a Szöcsová a malá Rumunka věděla, že druhý kolaps už nemůže připustit. Což se také stalo a vyhrála 3:0. Adámková v závěrečném zápase o celkové vítězství prohrála spíše se svou vlastní psychikou než se soupeřkou Ciobanuovou. Poslechněme si k utkání komentář zklamaného trenéra Michala Hájka:

„Věřil jsem, že Tamara porazí Ciobanuovou, což se také stalo a také tady ji přehrála. Dokonce jsem věřil, že Karča se může svým stylem uplatnit proti Szöcsové, protože také hraje hodně na riziko a málokdy na faleš, což vyhovovalo Karin, když zůstávala u stolu. Samozřejmě je to překvapení a povzbudivé pro ni do celého turnaje. Zklamán jsem z výkonu Týny. Ona naposledy porazila Istrateovou v Polsku a je velká škoda promarněných dobrých stavů hned v několika setech. Potom se dalo předpokládat, že Szöcsová si dá pozor a navíc Tamara na ni nemá hru. Zatím – i když dva sety končily na devíti. Porážka Karin s Ciobanuovou byla hodně psychického rázu.“

„Počítal jsem s tím, že Anglie by pro nás neměla být nějaký těžký soupeř,“ řekl na úvod hodnocení zápasu trenér juniorů Pavel Špaček a dodal: „Teď už myslíme na večerní zápas s Maďary, kteří jsou favority naší skupiny. Ondra Bajger potvrdil roli jedničky a vyhrál nad Grayem zcela jednoznačně. Už dlouho jsem neviděl takhle nažhavené Michala Beneše a zahrál opravdu výborně. Byl hodně namotivovaný proti Walkerovi a bylo vidět, že chce na svém posledním MEJ něco dokázat. Kuba Seibert se na trojce proti Moraisovi trochu trápil, ale chápu, že začátek není pro nikoho jednoduchý.“

A ještě se komentářem trenérů kadetů a kadetek vraťme k jejich prvním střetnutím proti Portugalcům a Ruskám.

Luboš Pěnkava: „Kuba Němeček měl v prvním utkání trému, ale zvládnul to. Změnil taktiku, přestal hrát soupeři to, co mu dosud vyhovovalo a když mu vyšel začátek pátého setu, tak už to bylo dobré. Tomáš Polanský vyhrál rozdílem třídy. Složení deblu Polanský – Němeček se mi teď jeví jako nejvýhodnější, proto jsem ho postavil.“

Michal Lebeda: „Rusky jsou favoritkami na medaili a možná i na titul. V prvním utkání Veronika Kmeťová nastoupila na obranářku Malaninovou a vůbec se jí nedařilo. První dva sety hrála velmi nervózně a vybírala si nováčkovskou daň. Kapounová se proti evropské dvojce Černovové první dva sety jakoby rozkoukávala, ale pak začala hrát svou hru a od třetího setu podávala výborný výkon a byla už Rusce rovnocennou soupeřkou. Škoda čtvrtého setu, který ztratila až v koncovce. Kdyby šel zápas do pátého setu, mohlo to být zajímavé… Ve čtyřhře hrála děvčata dobře, ale Rusky byly prostě lepší.“

Junioři – skupina C
Česko – Anglie 3:0. Bajger – Gray 3:0 (4,8,4), Beneš – Walker 3:0 (7,10,8), Seibert – Morais 3:1 (7,-6,6,11).
Maďarsko – Rumunsko 3:1.

Juniorky – skupina A
Česko – Rumunsko 2:3. Tomanová – Ciobanuová 3:0 (9,7,7), Adámková – Szöcsová 3:1 (-10,9,6,9),, Štefcová – Istrateová 1:3 (-7,5,-10,-9), Tomanová – Szöcsová 0:3 (-5,-9,-9), Adámková – Ciobanuová 0:3 (-5,-8,-10).
Nizozemí – Slovensko 3:0.

Kompletní výsledky na www.2012eyc.at


Michal Beneš se postaral o náš druhý bod proti Angličanům.


Karin Adámková překvapila vítězstvím nad několikanásobnou mistryní Evropy Rumunsku Szöcsovou.


Radost po zápase byla na naší lavičce pochopitelná…


Bernadette Szöcsová byla zaskočena…


Velká škoda, že Kristýna Štefcová nedokázala šanci využít a porazit Istrateovou.


Na vedlejším stole jsme také viděli Češku – Alenu Kadlčákovou z Přerova v roli rozhodčí.


Jejím kolegou v posádce je zkušený sudí z Prahy Stanislav Haralík.

Foto Vladimír Slobodzian