Mezinárodní akademické mistrovství České republiky

Valtice budou hostit další významnou akci ve stolním tenisu

Letošní rok je bohatý na významné akademické akce. Tři z nich jsou již za námi: Akademické mistrovství Evropy universit v Ženevě, kde Ondřej Bajger s Michalem Benešem získali dvě zlaté medaile ve dvouhře a čtyřhře, Světová univerziáda v Koreji (zde naše děvčata skončila v soutěži družstev ve čtvrtfinále) a České akademické hry v Olomouci, kde v soutěžích jednotlivců zvítězili Ondřej Bajger a Tamara Tomanová.

Další významnou akademickou akcí je Mezinárodní akademické mistrovství České republiky jednotlivců stolním tenise, které se koná 16. až 18. listopadu 2015 ve Valticích. Půjde o 1. ročník s cílem vytvoření tradice. Turnaj zároveň poslouží jako přípravná akce na Akademické mistrovství Evropy 2017 v Olomouci a Světovou univerziádu 2017 na Tchaj-wanu.

V rámci akademického mistrovství ČR proběhla v červnu na zimním stadionu v Břeclavi soutěž týmů, v které zvítězila Rzechovská univerzita z Polska. V průběhu Mezinárodního akademického mistrovství České republiky jednotlivců se uskuteční dva workshopy s tématy související se skloubením sportování a studia. Cílem mistrovství není jenom stolní tenis na vrcholové úrovni, ale prostor dostanou i studenti, kteří hrají stolní tenis v rámci své výuky. Záštitu nad celou akcí převzali senátor ČR Ing. Stanislav Juránek a předseda ČAST Ing. Zbyněk Špaček.

Další informace o Mezinárodním akademickém mistrovství České republiky jednotlivců stolním tenise – zde: Prospectus(1). Přihlásit se je možné na e-mailové adrese: blackstone@tabletennis.cz