Michal Obešlo a Hana Matelová třikrát zlatí

V neděli 21.května skončilo Mistrovství České republiky dorostu, které v basketbalové hale v Praze na Letné uspořádal klub AC Sparta Praha. Postavení juniorských jedniček potvrdili Michal Obešlo a Hana Matelová, kteří vyhráli nejen dvouhru, ale i čtyřhru a společně mix. Michal Obešlo zopakoval svůj zlatý hattrick z kategorie kadetské před třemi lety.

Nedělní program začal čtvrtfinálovými duely čtyřher, ve kterých nedošlo k žádnému překvapení. Medaile si vybojovaly páry podle předpokladů, Jana Doskočilová s Blankou Šimonovskou potvrdily svůj překvapivý postup do čtvrtfinále a zvítězily i v něm. Poté následovala čtvrtfinále dvouher. Soupeřky prvních čtyř nasazených juniorek neuhrály ani set, do semifinále tak bez velkých problémů postoupila první nasazená Hana Matelová, kterou čekala v semifinále čtvrtá nasazená Hana Zelcová, třetí nasazená Aneta Kučerová, která se střetla s dvojkou turnaje Kristýnou Ondříškovou. U juniorů měl smůlu na los druhý nasazený Tomáš Tregler, kterého již ve čtvrtfinále čekal František Plaček, který stejně jako Tregler patřil k favoritům turnaje. Úspěšnější byl v sedmi setech Plaček. Ostatní čtvrtfinále dopadla podobně jako u děvčat, jasným vítězstvím favoritů. Vykrystalizovaly se semifinálové dvojice, Michal Obešlo – Antonín Schwarzer a Jakub Crha – František Plaček.
Semifinálové zápasy zahájily v smíšené čtyřhře. Představil se nám první nasazený pár Michal Obešlo s Hanou Matelovou proti Milanu Veselému s Karin Adámkovou a Marek Obešlo s Kateřinou Bachurovou proti Antonínu Schwarzerovi s Kristýnou Ondříškovou. První semifinále bylo jasnou záležitostí favoritů, ve druhém naopak v koncovkách setů zvítězil pár níže nasazený, Marek Obešlo s Bachurovou. Ve finále v „bratrovražedném“ boji zvítězil v pěti setech zkušenější Michal Obešlo a spolu s Hanou Matelovou získal první juniorský titul v roce 2007.
Michal Obešlo a Hana Matelová ve své spanilé jízdě pokračovaly v soutěži čtyřher. Obě semifinále čtyřhry dorostenců skončily 3:0, Michal Obešlo s Tomášem Treglerem porazili Františka Plačka s Martinem Bindačem a Jakub Crha s Antonínem Schwarzerem Davida Mertu s Jiřím Javůrkem. Michal Obešlo své druhé zlato na mistrovství získal suverénním vítězstvím ve finále čtyřhry, spolu s Treglerem smetli 3:0 Schwarzera s Crhou.
Haně Matelové pomohla ke zlatu ve čtyřhře spoluhráčka Aneta Kučerová. V semifinále spolu porazily Šimonovskou s Doskočilovou 3:0. Ve finále se s dvojicí Zdeňka Dyškantová a Kateřina Bachurová trápily více. Ve třetím setu promarnily vedení a soupeřky stáhly stav zápasu na 1:2, nakonec Matelová s Kučerovou zvítězily 3:1. Bachurová s Dyškantovou se do finále dostaly přes dvojky turnaje Ondříškovou s Malíkovou, kterým zůstal bronz.

Vyvrcholením víkendu byly finále dvouher. Michal Obešlo se do něj dostal vítězstvím ve čtyřech vyrovnaných setech s Antonínem Schwarzerem a Jakub Crha v sedmi setech porazil Františka Plačka. Michal Obešlo za celý turnaj do finále ztratil jeden set, a to v šestnáctce nejlepších s Jakubem Formánkem. A zůstalo tomu tak i po finále. Po triumfu ve čtyřhrách se radoval z titulu Michal Obešlo i ve dvouhře.
Hana Matelová na tom byla podobně. Ztratila po jednom setu ve třech zápasech na začátku turnaje a její finálová soupeřka Kristýna Ondříšková ji nedokázala sebrat žádný, přestože kromě prvního setu byl zápas vyrovnaný. Matelová v semifinále porazila Hanu Zelcovou a Ondříšková Anetu Kučerovou v sedmi setech.