Tituly žákům Ostravy a žákyním Vlašimi

Starší žáci TJ Ostrava KST obhájili prvenství z loňského roku

Úvodní den mistrovství České republiky družstev mládeže ve stolním tenisu v Ostravě patřil kategorii staršího žactva. Ve sportovní hale na Varenské ulici obhájili mistrovský titul z loňského starší žáci TJ Ostrava KST, kteří ve finále porazili překvapení celého turnaje celek SKST Liberec 3:0. V soutěži děvčat se o první místo v turnaji utkaly dva nejvýše nasazené celky, na konci dramatického souboje se z vítězství 3:2 radovaly starší žákyně SKST Vlašim.

Starší žáci TJ Ostrava KST prošli celým turnajem bez jediného zaváhání. Na cestě za obhajobou titulu měli nejvíce práce v semifinále s KST Zlín, který zdolali těsně 3:2. Ve finále si svěřenci trenéra Jiřího Bajgera poradili s Libercem 3:0. Trenér vítězů Jiří Bajger: „Myslím si, že jsme letos celkem s přehledem vyhráli a oproti loňsku mi to připadalo jednodušší. Naše družstvo je velice dobře poskládané. Máme vyrovnaný tým, hlavně na postu jedna a dva jsme silnější než ostatní celky. Těžké pro nás bylo jen semifinálové utkání se Zlínem, ale kluci to zvládli. Jsem rád, že jsme titul obhájili v domácím prostředí.“

Liberec IMG_6352

Překvapiví finalisté – starší žáci SKST Liberec

Pro Liberec byla už samotná účast ve finále velkým úspěchem. “My jsme vstupovali do turnaje z postu číslo osm. Již postupem do čtvrtfinále jsme si splnili první postupný cíl. Potom jsme vyhráli dvě těžká utkání, ve kterých nám všechno vyšlo. A postoupili jsme do finále, což je pro nás obrovský úspěch, co se týká mládeže jeden z největších v novodobé historii našeho klubu,“ uvedl po finále liberecký trenér Martin Protiva.

V soutěži starších žákyň si až do finále počínaly suverénně hráčky SKST Hodonín. I v rozhodujícím boji o prvenství v turnaji s SKST Vlašim měly zpočátku navrch a ještě po čtyřhře vedly 2:1. Jenže poslední dvě utkání ovládly vlašimské žákyně. Nejprve Anna Matějovská a pak Barbora Polívková své zápasy vyhrály shodně 3:0 a zajistily Vlašimi mistrovský titul. Trenér vlašimských děvčat Luboš Pěnkava finálové utkání zhodnotil slovy: „Trošku mě mrzí zaváhání ve čtyřhře, kterou měly holky velice dobře rozehranou. Ale jinak tento těžký zápas zvládly výborně. Hlavně ty závěrečné dvouhry. Výkon Matějovské byl excelentní, přidala se k ní i Bára Polívková a bylo z toho cenné vítězství. Jsme moc spokojení.“

Matějovská - Polívková IMG_6430

Anna Matějovská s Barborou Polívkovou čtyřhru prohrály, ale nakonec Hodonín porazily 3:2

Na Hodonínské straně po finále tolik spokojenosti nebylo. “Přijely jsme s holkami do Ostravy s tím, že budeme hrát o titul. Vše vycházelo podle předpokladů, i to že se ve finále utkáme s Vlašimí. Finále jsme, bohužel, prohrály 2:3. Bylo to těžké utkání. Holky se dobře znají, dlouhodobě se potkávají v různých soutěžích. Byl to vyrovnaný zápas, šance na vítězství byly padesát na padesát, na nás dneska zbylo jen druhé místo,“ konstatovala trenérka SKST Hodonín Alena Vachovcová.

M-ČR družstev mládeže ve stolním tenisulogo ČAST news male

Kategorie staršího žactva

Závěrečné výsledky

STARŠÍ ŽÁCI

Čtvrtfinále: TJ Ostrava KST – Sokol Hradec Králové 2 3:0, SKST Baník Havířov – KST Zlín 2:3, TJ Lanškroun – SKST Liberec 2:3, KST Slezan Opava – SKST Hodonín 3:1.

Semifinále:

TJ Ostrava KST – KST Zlín 3:2 (T. Martinko – Koldas 0:3, Plachta – Nedbálek 3:0, Bělík – Dufek 3:1, Plachta – Koldas 1:3, T. Martinko – Nedbálek 3:1).

SKST Liberec – KST Slezan Opava 3:1 (Michal Blinka – František Onderka 0:3, Martin Pařízek – Adam Vitásek 3:2, Jan Mečl – Martin Dzida 3:1, Pařízek – Onderka 3:1).

Finále:

TJ Ostrava KST – SKST Liberec 3:0

Tomáš MARTINKO – Martin PAŘÍZEK 3:0 (12,4,10), Jakub PLACHTA – Jan MEČL 3:0 (3,7,2), Šimon BĚLÍK – Michal BLINKA 3:1 (5,-6,5,6).

Utkání o 3. místo:

KST Zlín – KST Slezan Opava 1:3.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Čtvrtfinále: SKST Hodonín – SK Přerov 3:0, KST ZŠ Vyšší Brod – SKST Vlašim B 0:3, TJ Sokol Děhylov – TJ Sokol Vsetín 3:0, SK Dobré – SKST Vlašim A 0:3.

Semifinále:

SKST Hodonín – SKST Vlašim B 3:0 (Klára Ševčíková – Aneta Bošinová 3:2, Anežka Ilčíková – Tereza Pytlíková 3:2, K. Ševčíková, Ilčíková – Aneta Bošinová, Tereza Pytlíková 3:0).

TJ Sokol Děhylov – SKST Vlašim A 1:3 (Markéta Synková – Anna Matějovská 0:3, Gabriela Štěpánová – Barbora Polívková 3:2, Štěpánová, Synková – Matějovská, Polívková 2:3, Štěpánová – Matějovská 2:3)

Finále:

SKST Hodonín – SKST Vlašim A 2:3

Anežka ILČÍKOVÁ – Barbora POLÍVKOVÁ 3:0 (3,7,7), Klára ŠEVČÍKOVÁ – Anna MATĚJOVSKÁ 0:3 (-11,-7,-3), Klára ŠEVČÍKOVÁ, Anežka ILČÍKOVÁ – Anna MATĚJOVSKÁ, Barbora POLÍVKOVÁ 3:1 (11,-11,9,6), Anežka ILČÍKOVÁ – Anna MATĚJOVSKÁ 0:3 (-7,-9,-7), Klára ŠEVČÍKOVÁ – Barbora POLÍVKOVÁ 0:3 (-4,-12,-8).

SKST Vlašim B – TJ Sokol Děhylov 3:2.