Mistrovské tituly žákům Přerova a žákyním Havířova

Sokol PP Hradec Králové 2 dnes v Ostravě vybojoval dvě medaile

Úvodní den mistrovství České republiky družstev mládeže ve stolním tenisu v Ostravě patřil kategorii staršího žactva. Ve sportovní hale na Varenské ulici získali překvapivě mistrovský titul starší žáci SK Přerov, kteří ve finále porazili Sokol PP Hradec Králové 2 po velkém boji 3:2. V soutěži děvčat se o první místo v turnaji utkaly dva nejvýše nasazené celky, z prvenství se nakonec radovaly starší žákyně SKST Baník Havířov po vítězství nad Vlašimí 3:1.

Už semifinále soutěže starších žákyň přineslo ohromnou bitvu mezi Vlašimí a Sokolem PP Hradec Králové 2. Obhájkyně prvenství byly blízko od porážky. Vlašimské kadetky prohrály oba úvodní singly a ve čtyřhře Tereza Pytlíková s Kristýnou Pěnkavovou prohrávaly s Terezou Jiráskovou a Martinou Novákovou 0:2 a 3:6. Svěřenkyně trenéra Luboše Pěnkavy nakonec kritickou situaci zvládly, otočily nejen důležitou čtyřhru, ale následně vyhrály oba zbývající zápasy a radovaly se z postupu do finále. V boji o titul se Vlašim střetla s hráčkami SKST Baník Havířov, které v semifinále vyřadily SK Frýdlant nad Ostravicí 3:0. Gabriela Štěpánová a Klára Witoszová finále skvěle rozehrály, když po úvodních dvouhrách vedly 2:0. Ve čtyřhře se ale “zasekly“ a stav 9:5 v rozhodující páté sadě nedotáhly do vítězného konce. Obrat jako v semifinále proti Hradci se ale vlašimským děvčatům nepodařil. Gabriela Štěpánová svým druhým bodem v utkání rozhodla o vítězství havířovského celku v poměru 3:1. “Pro nás to je super úspěch. Důležitým momentem finálového utkání bylo vítězství Klárky Witoszové nad Terkou Pytlíkovou, což jsem vůbec nečekal. Vlašim to viditelně nalomilo a našim děvčatům to naopak pomohlo. První místo je pro mě příjemným překvapením. Jsem nadmíru spokojený,“ uvedl po finálovém souboji s Vlašimí trenér Havířova Marek Čihák.

Štěpánová, Witoszová IMG_7780

Zlato v soutěži starších žákyň patří zaslouženě Havířovu: Gabriele Štěpánové a Kláře Witoszové

Vlašim se po loňském zlatu musela letos v Ostravě spokojit se stříbrnou pozicí. „Před zápasem jsem si říkal, že to skončí 3:2 pro někoho a že rozhodne čtyřhra. Holky sice čtyřhru vyhrály, ale už se jim, bohužel, nepodařil podobný obrat jako v semifinále s Hradcem. Terka byla ve své první dvouhře málo koncentrovaná. Podala neurovnaný výkon a nedodržovala taktiku. Blahopřeju vítězkám, titul si havířovské hráčky zasloužily,“ zhodnotil souboj o zlato vlašimský kouč Luboš Pěnkava.

stupně žákyně IMG_8248

Stupně vítězů soutěže družstev starších žákyň na M-ČR 2016 v Ostravě

Bronz putuje zaslouženě do Hradce Králové. Dvojice Tereza Jirásková – Martina Nováková v utkání o třetí místo porazila SK Frýdlant nad Ostravicí 3:0.

Starší žáci TJ Ostrava KST loňský titul neobhájili. V semifinále je vyřadil Sokol PP Hradec Králové 2, především zásluhou dvoubodového Jana Mokrejše, jenž přehrál Františka Onderku i Tomáše Martinka. Již ve čtvrtfinále ztroskotal druhý nejvýše nasazený tým TJ Lanškroun, který po tříhodinovém boji podlehl SK Přerov 2:3. Přerovští kadeti uspěli i v semifinále, kde vyřadili SKST Baník Havířov po další velké bitvě 3:2.

Finále tedy mělo poněkud překvapivé obsazení. Svěřenci trenéra Jaromíra Zlámala st. v něm vedli nad Sokolem PP Hradec Králové 2 2:1, když došlo na duel opor svých týmů Petra Olejníka a Jana Mokrejše. Lépe ho zvládl královéhradecký kadet a vyrovnal na 2:2. Poslední slovo měl ale Adam Soukup, jenž stejně jako v semifinále s Havířovem zpečetil vítězství SK Přerov. Pro tento klub to znamená první medaili z mistrovství České republiky v historii a hned je kov nejcennější… “Všichni naši kluci hráli nad svoje možnosti. Podali bojovný, kolektivní výkon. Je to pro nás nesmírně cenný úspěch a odměna všem klukům za poctivou práci v tréninku. Určitě si tento úspěch zasloužili,“ chválil své svěřence trenér Přerova Jaromír Zlámal st.

Soukup a lavičak gesta IMG_8226

Vítězné gesto Adama Soukupa a radost na lavičce přerovského celku

Pro královéhradecký Sokol je to další stříbrná medaile z mistrovství České republiky družstev mládeže ve stolním tenisu. Vloni skončili druzí dorostenci, letos to samé dokázali starší žáci Sokola. „My už dlouhodobě patříme k medailistům na mistrovství republiky družstev. Postupem do finále starších žáků a bronzovou medailí děvčat jsme to opět potvrdili. Je zkrátka vidět, že práce s mládeží je v Hradci Králové na výborné úrovni. Nicméně byli jsme dnes blízko k tomu, abychom získali zlato, což mě mrzí. Na druhou stranu musím říct, že soupeř měl vyrovnanější tým. A to ve finále rozhodlo. Navíc naši kluci nepodali ve finále své nejlepší výkony a proto jsme zaslouženě prohráli,“ konstatoval královéhradecký trenér Michal Lebeda st.

stupně záci IMG_8262

Nejlepší tři kolektivy letošního M-ČR družstev starších žáků v Ostravě

V utkání o třetí místo vyhráli starší žáci TJ Ostrava KST souboj se svým regionálním rivalem SKST Baník Havířov těsně 3:2.

M-ČR družstev mládeže ve stolním tenisulogo ČAST news male

Kategorie staršího žactva

Závěrečné výsledky:

STARŠÍ ŽÁCI

Čtvrtfinále: TJ Ostrava KST – TTC MS Brno 3:0, Sokol Plzeň V. – Sokol PP Hradec Králové 2 0:3, SKST Baník Havířov – KST Zlín 3:1, SK Přerov – TJ Lanškroun 3:1.

Semifinále:

TJ Ostrava KST – Sokol PP Hradec Králové 2 1:3 (František Onderka – Jan Mokrejš 2:3, Tomáš Martinko – Filip Jakubský 0:3, Šimon Bělík – Adam Hušek 2:3, Tomáš Martinko – Jan Morejš 0:3).

SKST Baník Havířov – SK Přerov 2:3 (Matěj Siwiec – Adam Soukup 3:1, Tomáš Branny – Petr Olejník 1:3, Aleš Rusnák – Dalibor Skopal 2:3, Matěj Siwiec – Petr Olejník 3:0, Tomáš Branný – Adam Soukup 1:3).

Finále:

Sokol PP Hradec Králové 2 – SK Přerov 2:3

Jan MOKREJŠ – Adam SOUKUP 3:0 (6,3,4), Filip JAKUBSKÝ – Petr OLEJNÍK 0:3 (-4,-2,-4), Adam HUŠEK – Dalibor SKOPAL 2:3 (-9,-10,9,7,-8), Jan MOKREJŠ – Petr OLEJNÍK 3:0 (7,6,7), Filip JAKUBSKÝ – Adam SOUKUP 0:3 (-6,-7,-10).

Mokrejš IMG_8011

Jan Mokrejš udělal ve finále dva body, ale z vítězství se radival vyrovnaněší tým Přerova

Utkání o 3. místo:

TJ Ostrava KST – SKST Baník Havířov 3:2.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Čtvrtfinále:

SKST Vlašim – KST ZŠ Vyšší Brod 3:0, SK Dobré – Sokol PP Hradec Králové 2 0:3, SK Frýdlant nad Ostravicí – TJ Sokol Děhylov 3:0, TTC Ústí nad Orlicí – SKST Baník Havířov 1:3.

Semifinále:

SKST Vlašim – Sokol PP Hradec Králové 2 3:2 (Tereza Pytlíková – Martina Nováková 1:3, Aneta Bošinová – Tereza Jirásková 2:3, Tereza Pytlíková, Kristýna Pěnkavová – Tereza Jirásková, Martina Nováková 3:2, Tereza Pytlíková – Tereza Jirásková 3:2, Aneta Bošinová – Martina Nováková 3:1).

SK Frýdlant nad Ostravicí – SKST Baník Havířov 0:3 (Tereza Kurajská – Klára Witoszová 1:3, Eliška Rozkydalová – Gabriela Štěpánová 0:3, Tereza Kurajská, Gabriela Štěpánová – Gabriela Štěpánová, Klára Witoszová 2:3)

Finále:

SKST Baník Havířov – SKST Vlašim 3:1

Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Veronika BOŠINOVÁ 3:0 (6,13,10), Klára WITOSZOVÁ – Tereza PYTLÍKOVÁ 3:0 (8,7,2), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ, Klára WITOSZOVÁ – Kristýna PĚNKAVOVÁ, Tereza PYTLÍKOVÁ 2:3 (7,8,-15,-10,-13), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Tereza PYTLÍKOVÁ 3:1 (8,12,-6,9).

Kr.Pěnkavová, Pytlíková G_7771

Debl Tereza Pytlíková – Kristýna Pěnkavová se ve finále postaral o jedný bod Vlašimi

SK Frýdlant nad Ostravicí – Sokol PP Hradec Králové 2 0:3.