K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

MM kadetů Slovenska – Kadetky bronzové v družstvech

MM kadetů Slovenska – Kadetky bronzové v družstvech

Bronzovou medaili z prvního mezinárodního mistrovství v letošní sezóně si přivezly ze soutěže družstev české kadetky ve složení Dagmar Blašková, Karin Adámková. Karin Adámková se ve dvouhře probojovala mezi nejlepších osm hráček, o kolo dřív vypadla Dagmar Blašková. Nejdále z kadetů postoupil Tomáš Smýkal, postoupil do osmifinále. Z hráčů, kteří zůstávají v kategorii kadetů i v roce 2008 se v Bratislavě představila skoro kompletní špička, objevilo se i pár hráčů, kteří v kadetské kategorii k 31.12.2007 končí.

Mládežnická mezinárodní mistrovství začínají tradičně soutěžemi družstev. Obě česká A družstva postoupila z první příčky ve skupině do pavouka o 1.-12. (resp. 1.-10.) místo, B družstva z posledního místa hrála o 25.-36. (resp. 21.-30.) místo. Kadeti A (Ondřej Bajger, Michal Beneš) porazili ve skupině po vyrovnaném souboji Řecko a již trochu přesvědčivěji i Černou Horu. V osmifinále však zbytečně prohráli s Belgií B. Podle očekávání prohrál v úvodní dvouhře Bajger s aktuální sedmičkou evropského žebříčku pro letošní sezónu Indeherbergem. Po povinném vítězství Michala Beneše nad belgickou dvojkou rozhodovala čtyřhra. Přestože Češi vedli 2:0 na sety a ve zbylých setech odehráli vyrovnanou partii, z vítězství 3:2 v koncovce pátého setu se radovali Belgičané. Áčko kadetů tak skončilo na 9.-12. místě.

Béčko kadetů (Jan Holáň, Petr Handl) mělo těžkou skupinu. Chorvati družstva vyhráli, Maďaři B prohráli ve finále pavouka o 13. místo. V úvodním utkání s Maďary prohrál Holáň s levákem Kissem. Holáň je přesvědčen, že na leváky neumí a to se projevilo na jeho bojácné hře. V druhém zápase vyrovnal Handl po pětisetovém vítězství nad obranářem Kovacsem, rozhodovala čtyřhra. Ta se této dvojici v Bratislavě vůbec nedařila a znamenala porážku v utkání. Proti pozdějším vítězům z Chorvatska zahrál Holáň již lépe. V zápase s Fucecem ale po vyhraném prvním setu neudržel vedení 8:4 a 10:8 a nechal soupeře zápas otočit. Cipin pak přehrál Handla, což znamenalo pro český tým až třetí místo ve skupině. Reputaci si hráči spravili až v pavouku o konečné 25. místo, když porazili postupně béčka Rakouska, Rumunska, Polska a Anglie.

Áčko kadetek (Karin Adámková, Dagmar Blašková)si ve skupině bez obtíží poradilo s Maďarskem B a Slovinskem A a vzhledem k nasazení to znamenalo postup do čtvrtfinále. Tam je čekaly již těžší soupeřky – Srbsko A. V úvodním zápase prohrála Blašková s Holok 1:3. Když v druhém zápase prohrávala Adámková s Tot 1:2 na sety, nevypadalo to s naším družstvem dobře. Adámková však dokázala dvěma suverénně vyhranými sety zápas otočit a po vítězství ve čtyřhře 3:1 se naše hráčky mohly radovat z medaile. V semifinále nestačily na německé favoritky. Adámková vyhraným prvním setem donutila evropskou jedničku pro letošní sezónu Petrissu Solju k maximálnímu výkonu, úvodní set vyhrála i Blašková se Silius.

S Němkami prohrálo ve skupině 0:2 i béčko kadetek (Kateřina Tomanovská, Simona Šlehobrová, Lucie Růžičková). Proti Itálii B porazila Šlehobrová Schierano, zbylé dva zápasy (Tomanovská – Tatulli a Šlehobrová, Růžičková – Schierano, Tatulli) však ve čtyřech setech vyhrály Italky. V pavouku o 21. místo měly české hráčky první kolo volné, v druhém porazily Slovinsko B 2:1 (body Šlehobrová a čtyřhra) a v semifinále nestačily na Nizozemí A 0:2. Celkově tak obsadily 23.-24. místo.

Ve dvouhře kadetů postoupilo všech šest českých hráčů ze skupiny, čtyři z nich dokonce z prvního místa. Příjemným překvapením byl především postup věkem ještě mladšího žáka Jakuba Seiberta na úkor Slovince Zdovce, cenné je i vítězství Ondřeje Bajgera nad Němcem Wagnerem.
Druhý stupeň však už tolik radosti nepřinesl. Mírný herní útlum z počátku sezóny potvrdil Michal Beneš, který se až příliš trápil s Maďarem Szitou a v druhém kole nekladl větší odpor Rusu Zhelubenkovi, kterého v soutěži útěchy na MEJ v Bratislavě porazil. Nad síly Jakuba Seiberta byl Maďar Do Phuong, do druhého kola nepostoupil ani Ondřej Bajger. Jeho přílišná pasivita (málo rozehrával z bekhendu a ve výměnách byl z bekhendu příliš měkký) a „dělový“ forhend Slováka Dandara znamenaly porážku 2:3 již v prvním kole (v rozhodujícím setu nevyužil Bajger vedení 10:8). Jan Holáň po povinném vítězství nad slabým Rakušanem Simou prohrál s Němcem Dohrmannem, který v prvním kole porazil jednoho z favoritů Belgičana Biernyho. Petr Handl vyhrál úvodní dvě koncovky s nasazeným Francouzem Nicollem, ten si však již zbývající sety pohlídal. Nejdále z kadetů se probojoval (a to doslova) Tomáš Smýkal, který po pětisetovém vítězství nad Maďarem Kissem porazil opět v pěti setech druhého nasazeného Švéda Soderlunda a postoupil mezi nejlepších 16. Bohužel v dalším zápase s Němcem Surninem již nepodal podobný výkon a hladce prohrál.
Ve čtyřhře kadetů se nejdál probojovali Bajger s Benešem, kteří v osmifinále prohráli v pěti setech s pozdějšími finalisty Belgičany Biernym a Indeherbergem.

Z šestice kadetek postoupila ze skupiny polovina. Debutantky na mezinárodním mistrovství Růžičková, Tomanovská a Štiková se musely spokojit s účastí v soutěži útěchy, v které se nejdále dostala Martina Štiková – do čtvrtfinále. V hlavní soutěži vypadla v prvním kole Simona Šlehobrová s Běloruskou Bogdan. V druhém kole porazila Dagmar Blašková v koncovce pátého setu čtvrtou nasazenou Holanďanku Eerland (ta druhým místem ve skupině o nasazení přišla), v osmifinále pak překvapivě prohrála s Rogic z Černé Hory. Nejdále z kadetek postoupila Karin Adámková, na cestě do čtvrtfinále ji nejvíce potrápila v druhém kole mladá Slovenka Eva Jurková (3:2), o postup do semifinále prohrála s Rumunkou Szocs 1:3.
Ve čtyřhře kadetek bojovaly ve čtvrtfinále dva půlené české páry o medaili. Blašková se Slovenskou Danovou nestačily na francouzský pár Gasnier, Levegue 1:3, Adámková s Rakušankou Kovacs prohrály s Němkami Soljou a Silius 0:3.