Moravský Krumlov i El Niňo vstoupily úspěšně do Poháru ETTU

České kluby si hladce poradily se svými soupeři na domácích stolech

Přímo až do třetí fáze Poháru ETTU byly nasazeny dva české kluby. V soutěži žen TT Moravský Krumlov a v soutěži mužů SF SKK El Niňo Praha. Oba zahájily své účinkování v domácím prostředí a oba si se svými soupeři snadno poradily.

Nejprve přivítaly lucemburský DT Roodt – Syre hráčky TT Moravský Krumlov. Nastoupily v nejsilnější sestavě a do odvety si vytvořily velmi slibný náskok 3:0. Nejprve Ruska Jekatěrina Černavskaja porazila Christine Konsbruckovou, pak Číňanka Liu Jing Xuan ztratila jediný set s Tessy Gonderingerovou a cennou výhru pečetila zkušená Renáta Štrbíková v souboji s Annick Stammerovou.

Bez ztráty bodu vyhráli také muži El Niňa. I český mistr nastoupil v osvědčené sestavě a ztratil jen o set více. To když Dmitrij Prokopcov prohrál dvě koncovky s mladičkým Louisem Laffineurem. Pětisetovou bitvu však bývalý český reprezentant vyhrál a jeho dva spoluhráči pak s velkým přehledem získali zbylé dva body. Nejprve Jakub Kleprlík porazil Frederica Sonneta a obranář Stanislav Kučera rovněž bez ztráty setu přehrál Nicolase Degrose.

Odvety utkání třetí fáze poháru se hrají za týden a oba české kluby jsou na nejlepší cestě k postupu do dalšího kola.

Pohár ETTU, ročník 2019/2020

Soutěž mužů, 3. fáze

SF SKK El Niňo Praha – TT Vedrinamur 3:0

Dmitrij PROKOPCOV – Louis LAFFINEUR 3:2 (-11,6,3,-11,8), Jakub KLEPRLÍK – Frederic SONNET 3:0 (7,9,11), Stanislav KUČERA – Nicolas DEGROS 3:0 (6,7,5).

Soutěž žen, 3. fáze

TT Moravský Krumlov – DT Roodt – Syre 3:0

Jekatěrina ČERNAVSKAJA – Christine KONSBRUCKOVÁ 3:0 (3,1,2), LIU Jing Xuan – Tessy GONDERINGEROVÁ 3:1 (6,-9,8,5), Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Annick STAMMETOVÁ 3:0 (1,6,7).