MS veteránů: Josef Seidl zlatý ve čtyřhře

Jiří Pischel bronzový ve dvouhře věkové kategorie MS75

Ve španělském Alicante skončilo XXVIII. mistrovství světa veteránů ve stolním tenisu. Početná česká výprava vybojovala celkem čtyři medaile. Nejcennější, zlatou, získal ve čtyřhře Josef Seidl, který se svým spoluhráčem Němcem Peterem Stolzenburgem triumfoval ve věkové kategorii MD80.

mistr světa P1070805

Josef Seidl, veteránský mistr světa ve čtyřhře kategorie MD80

Další tří české medaile měly bronzovou hodnotu. Jediný cenný kov ve dvouhře vybojoval Jiří Pischel, který našel v kategorii MS75 přemožitele až v semifinále v Dimitriji Bilicovi z Německa.

Ve čtyřhře se ze třetích míst radovali Karel Sekanina – Zdeněk Balušek (MD65) a Jarmila Hummelová – Božena Lerchová (WD70).

27269409411_7d92d63072_b

Jarmila Hummelová a Božena Lerchová při slavnostním vyhlášení čtyřhry žen WD70

Také Slovensko se v Alicante dočkalo medaile, získal ji ve čtyřhře kategorie MD65 Karol Korbel s Tiing Sik Ling (Malajsie).

Těsně pod stupni vítězů, tedy ve čtvrtfinále, skončili ve dvouhře Karel Hrnčiřík (WS70), Miroslav Cecava (MS50), o kolo dříve (v osmifinále) vypadli Richard Šváb (MS40), Karel Sekanina (MS65), Libuše Horáková (WS40), Jana Fojtíková (WS50) a Božena Lerchová (WS70).

Zlatý z deblu, Josef Seidl, vyhrál v Alicante malé finále ve dvouhře kategorie MS80, totéž se ve čtyřhře podařilo dvojici Světluška Borecká – Klaudia Mazalová (WD60).

tribuna P1070751

Pohled do alicantského komplexu IFA, kde veteránské MS ve stolním tenisu hrálo

Český stolní tenis v Alicante reprezentovala i pětice rozhodčích Roman Klecker, Jan Beneš, Stanislav Haralík, Jiří Hrdý a Jiří Novák.

Kompletní výsledky XXVIII. mistrovství světa veteránů ve stolním tenisu v Alicante najdete zde: http://wvc2016.com/results/index.html