Muži porazili Švédy a mají medaile !!!

Již druhý nervy drásající vítězný duel podstoupili čeští reprezentanti na ME v Aarhusu. Po pěti-zápasovém vítězství nad Španěly, porazili 3:2 Švédy a postoupili do semifinále. Na vítězství se podílel dvěma body Marek Klásek, jedním Petr Korbel.

Trenér Pavel Špaček zamíchal oproti prvnímu utkání sestavou a postavil oba hráče, kteří se Španěly odpočívali – Marka Kláska na dvojku a Richarda Výborného na trojku. Především při volbě Marka Kláska měl šťastnou ruku. Klásek hned v prvním zápase porazil Petera Karlssona a když hned vzápětí porazil Petr Korbel švédskou legendu Waldnera, ocitli se Švédové ve stejné pozici jako v 1. kole se Srby – prohrávali 0:2.
Stejně jako včera však dokázali vstát z mrtvých. Ve třetím zápase sice Richard Výborný vyhrál s další švédskou legendou Jorgen Perssonem první set, ve druhém však nedokázal udržet náskok z průběhu setu, neproměnil v koncovce ani setboly a set nakonec 17:15 prohrál. Perssona vyhraný set postavil na nohy a Výborného v dalších setech porazil.
Zdálo se, že klíčovým zápasem bude souboj jedniček Petra Korbela a Petra Karlssona. Petr Korbel na mistrovství poprvé prohrál, a to ve čtyřech setech. Rozhodujícím duelem se tak stal zápas Marka Kláska a Jana Ove Waldnera. Klásek do zápasu vlétl a vyhrál první set 11:3. Další průběh zápasu už byl vyrovnanější a sety rozhodovaly až v koncovkách setů. V nich si Klásek vedl o něco lépe a vybojoval pro českou reprezentaci jistotu medaile. Mužům se tak povedlo splnit cíl obhájit bronzovou medaili z družstev v Courmayeuru.

Naším soupeřem v semifinále budou rozjetí Rakušané, kteří na mistrovství zatím neztratili ani jeden zápas, přestože jejich soupeři se nedají ani náhodou považovat za slabé – Francouzi a Rusové. Rakušané spoléhají na silnou dvojici Werner Schlager (3. na evropském žebříčku), Chen Weixing (6.), které zatím výborně doplňuje na trojce Robert Gardos (25.). Rakušané budou v utkání favority, naši reprezentanti však dokázali, že jsou schopni hrát s každým. Utkání můžete sledovat zítra (úterý 29.3.2005) od 13 hod. na Eurosportu.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Rumuni, kteří přehráli favorizované Němce a domácí Dánové, kteří porazili Belgii.Němci letos zůstanou bez medaile ze soutěží družstev (ženy Německa prohráli ve čtvrtfinále také s Rumunskem).

Výsledky, družstva mužů – čtvrtfinále:
Česko – Švédsko 3:2

Klásek – Karlsson 3:1 (-9,9,9,7), Korbel – Waldner 3:2 (-9,9,12,-6,10), Výborný – Persson 1:3 (9,-15,-8,-6), Korbel – Karlsson 1:3 (-8,-7,7,-7), Klásek – Waldner 3:1 (3,-9,9,10).
Rumunsko – Německo 3:1 (Filimon – Boll 0:3, Crisan – Wosik 3:1, Cioti – Rosskopf 3:0, Crisan – Boll 3:0), Belgie – Dánsko 1:3 (J.M.Saive – Bentsen 3:1, P. Saive – Maze 0:3, Bratanov – Tugwell 0:3, J.M.Saive – Maze 0:3), Rakousko – Rusko 3:0 (Schlager – Smirnov 3:1, Chen Weixing – Kuzmin 3:0, Gardos – Šmirev 3:2).