Muži vezou bronz: Česko – Rakousko 2:3

I v semifinálovém utkání družstev na ME v Aarhusu mezi Českem a Rakouskem se hrál plný počet pěti zápasů. Bohužel však naši reprezentanti po utkání neodcházeli jako vítězi, finále si zahrají Rakušané. Dva body české reprezentace vybojoval Petr Korbel o další marně bojovali Tomáš Pavelka a Richard Výborný.

Do prvního zápasu nastoupil Tomáš Pavelka proti rakouské jedničce Werneru Schlagerovi. Pavelkovi se povedl nástup do prvního setu, jinak však to byl zkušenější soupeř, který měl navrch. Pavelka měl problémy s příjmem soupeřova servisu, po němž se Rakušan až příliš snadno dostával k zakončení. Navíc se Pavelkovi nedařilo v delších výměnách, v kterých byl Schlager jistější.
Do druhého zápasu nastoupili Petr Korbel a Chen Weixing. Rakušan se prezentuje precizní obranou z bekhendové strany a kvalitním útokem z forhendu. V prvním setu se často hráli dlouhé kontraspinové výměny, bohužel v nich Korbel neměl navrch. Korbel nevyužil setbol za stavu 10:9 a první set v koncovce prohrál. V druhém setu začal hrát Korbel více přes soupeřovu obranu, střídal umístění na střed a do bekhendu. Korbel otočil z 4:6 na 10:7 a set vyhrál 11:9. Třetí set se Korbelovi vůbec nepovedl, udělal příliš nevynucených chyb a rychle prohrával 3:10. Nakonec zkorigoval na 5:11. Na začátku čtvrtého setu si Korbel trochu se štěstím vytvořil náskok, který dokázal i díky chybám soupeře ještě zvýšit a set v pohodě dohrál. V pátém setu si soupeři již nedali míček zadarmo. Korbel se v první půlce setu tlačil více přes bekhend, na otočce prohrával 4:5, ale otočil na 7:5. Po Rakušanově time-outu vyhrál klíčovou kontraspinovou výměnu, vzápětí však Chen Weixing oběhl bekhendový roh a zakončil forhendovým kontraspinem. Pro Korbela to byl signál pro roztažení hry více přes forhend a ve zbývající části zápasu již soupeře k ničemu nepustil a vyrovnal na 1:1.
Ke třetímu zápasu dostali důvěru Richard Výborný a Robert Gardos. Gardos je klasický útočný hráč, hraje oboustrannou topspinovou hru. Výborný byl ze začátku setu pasivní a Gardos se dokázal prosadit. Výborný začal aktivně přijímat, nepouštěl soupeře do hry a ten bodoval jen na Výborného chybách. Výborný vedl již 10:8, Gardos však dokázal při svém servisu vyrovnat a v koncovce zvítězit. Do druhého setu vstoupil Výborný aktivně, nechyboval a vytvořil si náskok až 8:3. Přestože Gardos set nevzdal a nepříjemně dotahoval, nakonec ho získal Výborný v poměru 11:8. Vyrovnaný třetí set vybojoval v závěru Gardos, který si dovolil v koncovce v nouzi zahrát i levou rukou. Ve čtvrtém setu Výborný až příliš chyboval a přestože se snažil bojovat, na zvrat v zápase to nestačilo Ani ve třetím utkání na ME jsme tak v zápase trojek nezvítězili.
K velice důležitému zápasu nastoupili jedničky obou družstev Petr Korbel a Werner Schlager. Korbel vstoupil do zápasu o poznání lépe, hrál aktivně i na soupeřův servis a snadno se dostal do vedení 8:2. Pak trochu polevil, ale set již dohrál do vítězného konce. Ani v dalších setech se nehrály nijak dlouhé výměny, byl to spíše taktický boj. Korbel na rozdíl od Pavelky četl výborně Schlagerův servis, svého soupeře ve výměnách přehrál a zaslouženě zvítězil.
K rozhodujícímu zápasu nastoupili Tomáš Pavelka a Chen Weixing. Tomáš Pavelka je specialista na obranu, Chen Weixing se proto snažil od začátku hodně útočit, čímž bodoval. Na začátku vytvořil náskok 7:3, který však Rakušan dokázal aktivní hrou vymazat a otočil na 8:10. Závěr setu však patřil Pavelkovi a důležitý první set vyhrál. Od druhého setu měl Pavelka problém s příjmem servisu a Chen Weixing se z něj dostával k zakončení. Rakušan se snažil hrát aktivně i při Pavelkově servisu a z aktivity bodoval. Tomáš Pavelka bohužel nenašel recept na fyzicky náročnou aktivní hru soupeře a odešel poražen.

V druhém stejně dramatickém semifinále porazili domácí Dánové Rumunsko 3:2, když jediné dva body Rumunů vybojoval Crisan, za Dány se rovnoměrně podělili Maze, Bentsen a Tugwell.

Výsledky, družstva mužů – semifinále:
Česko – Rakousko 2:3

Pavelka – Schlager 0:3 (-8, -7, -9), Korbel – Chen Weixing 3:2 (-11, 9, -5, 4, 6), Výborný – Gardos 1:3 (-10, 8, -9, -5), Korbel – Schlager 3:0 (9, 7, 2), Pavelka – Chen Weixing 1:3 (10, -4, -6, -6).
Rumunsko – Dánsko 2:3 (Filimon – Maze 0:3, Crisan – Bentsen 3:0, Cioti – Tugwell 2:3, Crisan – Maze 3:2, Filimon – Bentsen 1:3).