Mynářová na postup do Nanjingu nedosáhla

V Buenos Aires vyvrcholil závěrečný kvalifikační turnaj pro Letní olympijské hry mládeže, které bude letos v srpnu hostit čínské město Nanjing. Sedmnáctiletá česká reprezentantka Karolína Mynářová, bohužel, na jediné postupové místo nedosáhla. Odchovankyně havířovského stolního tenisu sice v pondělí suverénně vyhrála základní skupinu, ale v dnešním důležitém čtvrtfinálovém utkání prohrála s nejvýše nasazenou hráčkou turnaje Chorvatkou Leou Rakovacovou 0:4.

V hlavní fázi kvalifikačního turnaje v Buenos Aires potkal Karolínu Mynářovou neuvěřitelně smolný los. Přestože vyhrála skupinu, narazila ve čtvrtfinále na nejtěžší možnou soupeřku – “turnajovou jedničku“ Leu Rakovacovou z Chorvatska. Mimo jiné to “zavinila“ nečekaná porážka Rakovacové ve skupině s Brazilkou Nakadaovou. Chorvatská stolní tenistka se tak potkala s Mynářovou již ve čtvrtfinále. A třetí vzájemný souboj těchto hráček skončil ve prospěch Chorvatky, která je aktuálně na 147. příčce světového žebříčku žen. Osmnáctiletá Lea Rakovacová patří mezi přední evropské hráčky juniorské kategorie. V loňském roce mimo jiné vyhrála dvouhru juniorek na turnaji Czech Junior & Cadet Open 2013 v Hodoníně. Lea Rakovacová nakonec v Buenos Aires triumfovala, po finálovém vítězství nad Brazilkou Nakadaovou 4:1 si zajistila letenku na Letní olympijské hry mládeže v Nanjingu.

Kvalifikace na Letní olympijské hry mládeže

Z výsledků turnaje:

DVOUHRA JUNIOREK

Skupina 3

Karolína MYNÁŘOVÁ – Gabriela Sotová (Peru) 3:0 (7,7,5), Karolína MYNÁŘOVÁ – Candela Molerová (Argentina) 3:0 (6,11,5), Candela Molerová – Gabriela Sotová 0:3. Konečné pořadí ve skupině: 1. Karolína MYNÁŘOVÁ 4 body, 2. Gabriela Sotová 3 b., 3. Candela Molerová 2 body.

Chorvatka Lea Rakovacová byla dnes v Buenos Aires nad síly Karolíny Mynářové

Čtvrtfinále: Karolína MYNÁŘOVÁ – Lea Rakovacová (Chorvatsko) 0:4 (-8,-4,-8,-8), Gabriela Sotová (Peru) – Daniela Riosová (Portoriko) 1:4 (-7,10,-12,-4,-9). Semifinále: Leticia Nakadaová (Brazílie) – Daniela Riosová 4:3 (-9,5,7,8,-7,-10,3), Lea Rakovacová – Charlotte Careyová (Wales) 4:2 (9,8,9,-7,-9,8). Finále: Lea Rakovacová – Leticia Nakadaová (Brazílie) 4:1 (10,9,-8,4,4).