Na German Open dohrála i Hana Matelová

Česko-slovenský pár prohrál ve čtyřhře po boji s rumunskou dvojicí Monteirová, Samarová

Prestižní turnaj Seamaster 2018 ITTF World Tour Platinum v německých Brémách už dál bude pokračovat bez české účasti. Hana Matelová prohrála oba své zápasy. Nejprve v předkole dvouhry žen s Japonkou Honokou Hashimotovou 1:4 a pak také společně se Slovenkou Barborou Balážovou zápas ve čtyřhře.

Zatímco s mladou japonskou obranářkou neměla česká jednička příliš mnoho šancí a vyhrála pouze jeden set, ve čtyřhře proti Rumunkám Daniele Monteirové-Dodeanové a Elizabetě Samarové musel rozhodovat až pátý set. Ve vyrovnaném zápase měly lepší vstup Rumunky a po vyhraném prvním setu vedly v tom druhém už 8:0. Pak ale česko-slovenský pár několika skvělými míčky začal náskok snižovat, odvrátil za stavu 7:10 tři setboly a sadu získal ve svůj prospěch. Psychickou výhodu však Matelová s Balážovou nedokázaly využít. Další set opět prohrály, a přestože se jim opět podařilo vyrovnat, nakonec se z postupu do čtvrtfinále radovaly Rumunky. German Open se tak už bude dohrávat bez české účasti.

Seamaster 2018 ITTF World Tour Platinum, German Open

Výsledky zápasů s českou účastí

Dvouhra žen, předkolo hlavní soutěže: Honoka Hashimotová (Jap.) – Hana MATELOVÁ 4:1 (4,8,5,-9,9).

Čtyřhra žen, 1. kolo: Daniela Monteirová-Dodeanová, Elizabeta Samarová (Rum.) – Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) 3:2 (9,-10,3,-9,5).