Na Hungarian Open dominovali podle očekávání Číňané

Světová mužská jednička a největší favorit Fan Zhendong překvapivě na triumf nedosáhl

V Budapešti skončil první letošní podnik světového okruhu Seamaster 2019 World Tour. Žádné velké překvapení se ve finále nekonalo, vítězství ve všech pěti soutěžích vybojovali hráči a hráčky z Číny. Co se ale rozhodně nečekalo byla finálová účast domácího smíšeného páru Adam Szudi, Szandra Pergelová.

Jde bezesporu o obrovský úspěch, zvláště ve druhé polovině olympijského cyklu rok a půl před hrami v Tokiu. Maďarský pár využil snad i víc než na sto procent divokou kartu a příznivý los. Byl nasazen přímo do hlavní soutěže, v prvním kole mu francouzský pár Tristan Flore, Laura Gasnierová z cesty odklidil nasazené jedničky Wong Chun Ting, Doo Hoi Kem z Hong Kongu. Francouze Szudi s Pegelovou porazili (v první kole ovšem nejprve vyřadili dvojici z Hong Kongu Ho Kwan Kit a Lee Ho Ching, přemožitele Tomáše Polanského a Hany Matelové v kvalifikaci), pak v semifinále vyhráli nad ruskou dvojicí Alexander Shibajev, Polina Mikhajlovová a až ve finále nestačili na pár Xu Xin, Liu Shiwen z Číny.

V ostatních soutěžích už to bylo z pohledu čínské velmoci naprosto jednoznačné. Z toho pohledu však bude z Budapešti odjíždět určitě zklamaný Fan Zhendong. Světová mužská jednička vypadla ve dvouhře s Wang Chuqinem a na titul nedosáhla ani ve čtyřhře. Vítězi dvou nejprestižnějších kategorií se stali Lin Gaoyuan ve dvouhře mužů a Chen Meng ve dvouhře žen.

Seamaster 2019 World Tour, Hungarian Open

Finálové výsledky

Dvouhra mužů: Lin Gaoyuan – Wang Chuqin (oba Čína) 4:0 (11,10,8,9).

Dvouhra žen: Chen Meng – Zhu Yuling (obě Čína) 4:2 (-9,7,-11,11,4,5).

Čtyřhra mužů: Liang Jingkun, Xu Xin – Fan Zhendong, Lin Gaoyuan 3:2 (5,-9,7,-5,8).

Čtyřhra žen: Wang Manyu, Zhu Yuling – Chen Meng, Sun Yingsha (všechny Čína) 3:1 (-8,7,13,2).

Smíšená čtyřhra: Xu Xin, Liu Shiwen (Čína) – Adam Szudi, Szandra Pergelová (Maď.) 3:0 (3,6,5).