Na mezinárodním turnaji mládeže v Linzi nebyla o úspěchy nouze

Stříbro vybojoval na Austria Raiffeisen Youth TT – Championships Ondřej Květon

V TIPS Aréně v rakouském Linci se během velikonočního víkendu uskutečnil již 17. ročník mezinárodního turnaje mládeže Linz – Austria  Raiffeisen Youth TT – Championships. V konkurenci 347 hráčů a hráček z 18 zemí se jej zúčastnilo i 54 mladých stolních tenistů a stolních tenistek z České republiky a naše mladé naděje se v této konkurenci vůbec neztratily.

V soutěžích družstev jsme měli v závěrečných bojích v neděli v podvečer dvojí zastoupení, a to v kategorii starších žáků Adam Štalzer (TJ Ostrava KST) s Ondrou Květonem (SK Jiskra Domažlice), kteří skončili na sice nepopulárním, ale velmi pěkném 4. místě. Stejného umístění dosáhli též Michal Blinka s Martinem Pařízkem (SKST Liberec), kteří skončili na 4. místě v soutěži dorostenců.

V tzv. Challenge turnaji (naše soutěž útěchy) obsadily Lucie Bačinová (SK Dobré) s Andreou Jungwirthovou (AC Sparta Praha) 3. místo v kategorii mladších žákyň, Anna Stránská (Viktoria Radim) s Rakušankou Reiterovou zvítězily v kategorii starších žákyň, Kristýna Kacálková (SKST Děčín) s Šárkou Procházkovou (KST ZŠ Vyšší Brod) obsadily ve stejné soutěži 3. místo. V kategorii starších žáků obsadili též 3. místo Matouš Důra (TJ Sokol Plzeň V.) s Jakubem Bohdaneckým (TJ Sokol PP Hradec Králové 2).

V pondělí vyvrcholily závěrečnými boji soutěže jednotlivců. V kategorii mladších žáků se Ondřej Květon probojoval až do finále, kde nestačil na Bogadana Badeu (ACS Dumbrovita) z Rumunska. V soutěži starších žákyň vybojovala pěkné 3. místo Anna Klempererová z TJ Sokol PP Hradec Králové 2, když prohrála v semifinále s Evelyn Viverelliovou z italského týmu Südtirol. V kategorii dorostenek obsadila 3. místo Sára Allertová z SKST Baník Most, reprezentující na turnaji Ústecký kraj. Smůlu měl ve dvouhře nejmladších žáků Štěpán Brhel (SKST Hodonín), který sice v základní skupině porazil později stříbrného Maďara Kizakisze 3:2, ale po následné porážce s Tomášem Terezkou ze slovenských Michalovců 0:3 nepostoupil kvůli horšímu poměru setů do hlavní soutěže.

Zajímavého výsledku dosáhl Michal Blinka z SKST Liberec, který v kategorii dorostenců obsadil 9. místo, když v soutěžích jednotlivců utrpěl jedinou porážku s pozdějším finalistou Larsem Poschem ze švýcarského výběru Deutschschweiz. V základní skupině přitom dokázal porazit pozdějšího vítěze Benno Oehme z německého týmu Sachsen 3:1. Velkou smůlu měla hradecká Terezie Sazimová, která si v průběhu nedělního programu nepříjemně poranila koleno. I přes své zranění v pondělí nastoupila k boji o medaili ve čtvrtfinále dvouhry, kde bohužel nestačila na později stříbrnou Němku Sinu Henningovou z Berlína.

Další medailová umístění jsme získali v soutěžích útěchy. V kategorii nejmladších žáků zvítězil Jindřich Morávek z TJ Jiskra Strážnice, v soutěži mladších žákyň obsadila Andrea Jungwirthová (AC Sparta Praha) 3. místo, v soutěži starších žákyň obsadila Kristýna Kacálková (SKST Děčín – Ústecký kraj) 2. místo.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům a hráčkám, jejich trenérům a rodičům za úspěšnou reprezentaci.