Na satelitním turnaji v Topolčanech se českým talentům dařilo

Seriál turnajů pokračuje v Havířově a skončí v Hluku

Na prvním ze tří turnajů 24. ročníku mezinárodního satelitního turnaje ve slovenských Topolčanech se probojovala mezi nejlepší celá řada mladých českých hráčů a hráček. Z haly ŠKST si odvezli hned několik medailových umístění. O poznání víc jich vybojovali chlapci.

V kategorii mladších žáků bylo mezi osmi nejlepšími hned pět českých hráčů. Turnaj vyhrál Tomáš Černohorský ze Vsetína, který ve finále porazil Martina Skotnicu z Frýdlantu nad Ostravicí 3:2. Do semifinále se probojovali také hodonínský Štěpán Brhel a Jan Pisár, reprezentující Českou republiku. Mezi nejlepších osm se navíc probojoval také olomoucký Bořek Otáhal.

V mladších žákyních už to tak úspěšné nebylo, když jedinou českou hráčkou mezi osmi nejlepšími byla chomutovská Michaela Dosedělová. Ani ona se však do semifinále neprobojovala.

Kategorii starších žáků sice vyhrál Dalibor Diko z Námestova, ale zbývající semifinalisté už opět hájili české barvy. Druhý skončil Dalibor Skopal z Přerova, třetí pak Filip Vybíral (Česká republika) a Šimon Jadrný (Ostrov). Ve čtvrtfinále skončila cesta turnajem pro Lukáše Červinku (Přerov) a Aleše Rusnáka (Havířov).

Žákyně za svými kolegy ve stejné věkové kategorii opět trochu zaostaly. Do finále se probojovala Martina Nováková z Hradce Králové, ale tam podlehla Slovence Natálii Divinské. Mezi osmičku nejlepších se dostala ještě Klára Malíková z Hluku, ovšem skončila už ve čtvrtfinále.

Rovněž v nejstarší věkové kategorii byli dorostenci o něco úspěšnější. Ondřej Lapčík dosáhl na bronz, když vypadl až v semifinále, havířovská dvojice Vojtěch Mynář a Jan Górecki vypadli mezi nejlepšími osmi. V dorostenkách se pouze Klára Ševčíková (Hodonín) a Anežka Ilčíková probojovaly do čtvrtfinále, kde jejich účinkování skončilo.

Na účast ve finále nedosáhl v soutěži družstev ani jeden český tým. Mezi chlapci prohrál Havířov 1 (Samuel Šutiak, Aleš Rusnák, Jan Górecki) v semifinále s pozdějším vítězem rakouským Niedersachsen 1:2. V kategorii děvčat prohrála Česká republika (Lucie Bačínová, Kristýna Pěnkavová, Anežka Ilčíková) v semifinále se Slovenskem 0:3 a Hradec Králové (Michaela Dosedělová, Martina Nováková, Laura Švajdlenková) s Niedersachsenem rovněž 0:3.

Další turnaj je na programu 17. a 18. srpna v Havířově, do třetice se mladí stolní tenisté a tenistky sejdou na 24. ročníku mezinárodního satelitního turnaje 20. – 21. srpna v Hluku.