Na TOP 10 už jen desítka bez porážky

Dvanáctiletá Francouzka Prithika Pavadeová prochází turnajem také bez zaváhání

Už jen deset hráčů a hráček z celkového počtu čtyřiceti drží neporazitelnost na turnaji TOP 10 juniorů a kadetů v Praze. Mezi nimi je také český reprezentant Tomáš Polanský v kategorii juniorů. Další tři čeští zástupci mají po prvních třech kolech zápornou bilanci.

V kategorii kadetů prozatím prochází bez zaváhání soutěží mistr Evropy Rus Vladimír Sidorenko, Švéd Truls Moregard a Francouz Bilal Hamache. Český reprezentant Jan Valenta ve svém třetím vystoupení opět předvedl velmi bojovný výkon, ovšem nakonec s ruským hráčem Maksimem Grebnevem prohrál 2:4.

Obrovskou dávku smůly si vybrala kadetka Zdena Blašková, která chtěla proti Francouzce Prithice Pavadeové odčinit porážku z druhého kola. Začala velmi dobře a rychle vedla 2:0 na sety. Soupeřka, která i přes svojí malou postavu a věk teprve dvanácti let, působí na turnaji naprosto suverénním dojmem, stav vyrovnala a bojovala o svoje třetí vítězství. Další set ovšem opět vyhrála Zdena Blašková a byla krůček od vítězství, když vedla v šestém dějství 9:8. Ani to nestačilo a rozhodnout musel sedmý set. Česká hráčka postupně vedla 5:3, 7:4 a opět 9:8, pak ale dva pokažené příjmy znamenaly výhru mladé Francouzky. Ta zůstala, společně s Ázerbajdžánkou Chen Xingtai, na turnaji bez porážky.

Přemožitele prozatím nenašel ani Tomáš Polanský, který v posledním zápase první dne porazil Španěla Carlose Vedriela 4:1. „Už to bylo přece jen trochu lepší. Zdá se, že se dostávám do herní pohody,“ prohodil s úsměvem. „Jsem rád, že to nakonec skončilo takhle dobře a mám tři vítězství. Jsem sice trochu unavený, ovšem spokojený. Snad se mi hned ráno povede na vítěznou šňůru navázat, protože mě čeká hodně kvalitní soupeř. S Levenkem jsem už dlouho nehrál a jsem zvědavý, jak mi zápas sedne,“ dodal před soubojem o průběžné první místo s rakouským hráčem, který podobně jako Polanský na turnaji ještě neprohrál.

V kategorii juniorek je bez porážky podle očekávání úřadující mistryně Evropy ze Záhřebu Rumunka Adina Diaconuová, která ve třetím zápase porazila Nikitu Petrovovu 4:0. V každém setu však česká reprezentantka bojovala až do samotného závěru a prohrála v koncovkách. Společně s Diaconuovou se ze tří výher radovaly také Ázerbajdžánka Ning Jing a Francouzka Audrey Zarifová.