Nela Hanáková čtvrtá na turnaji minikadetů v Budapešti

Na medaili dosáhlo pouze družstvo minikadetek, které skončilo třetí

Ve dnech 17. – 19. listopadu 2017 se v Maďarsku v Budapešti v Ormai Laszlo Sport Hall uskutečnil již třetí ročník turnaje kategorie minikadetů Olympic Hopes Tournament for Visegrad Countries 2017. Tento turnaj se konal pod patronací Maďarského Olympijského výboru za účasti výprav zemí Višegradské skupiny, tj. Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky a pozvané výpravy Rumunska. Turnaj byl určen pro hráče a hráčky ročníků 2004 a mladších a Českou republiku reprezentovali Barbora Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí), Nela Hanáková (SKST Baník Havířov), Patricie Segetová (TJ Sokol Děhylov), Filip Karel (HB Ostrov Havlíčkův Brod), Jan Pisár (KST Rakovník) a Martin Skotnica (TTC Ostrava 2016) pod vedením trenérů Pavla Steffka a Martina Linerta.

Úvodní den byl zahájen turnaj družstev, a to systémem každý s každým. Naše děvčata prohrála úvodní utkání s Polskem 0:3 a ve druhém utkání porazila domácí družstvo Maďarska 3:1, chlapci obě páteční utkání prohráli, a to s Polskem 0:3 a s Maďarskem 1:3.

V sobotu dopoledne byly dokončeny soutěže družstev. Děvčata v úvodním utkání prohrála se silným družstvem Rumunska v čele s 16. hráčkou světového žebříčku kadetek Elenou Zahariovou 0:3, ale průběh nebyl tak jednoznačný. Zejména v zápase Patricie Segetové s Evelyn Ungvariovou jsme byli k bodu velmi blízko, kdy Páťa nevyužila vedení 2:0 na sety a 5:0 a s čerstvou členkou projektu Eurotalents a později bronzovou ve dvouhře prohrála 9:11 v pátém setu. V závěrečném utkání nás čekalo družstvo Slovenska. Ve velmi vyrovnaném souboji dokázala Patricie Segetová porazit na úvod slovenskou jedničku Illášovou 3:1, a jelikož Barča Březinová s Nelou Hanákovou porazily své soupeřky shodně také 3:1, zvítězila naše děvčata 3:0 a vybojovala tak velmi pěkné třetí místo. Naši chlapci prohráli s Rumunskem 0:3 a zvítězili se Slovenskem 3:1 a obsadili tak konečné 4. místo

Soutěž jednotlivců byla zahájena v sobotu odpoledne a dohrána v neděli dopoledne. V kategorii děvčat postoupila do čtvrtfinále pouze Nela Hanáková, která sice v závěrečném zápase ve skupině prohrála s Polkou Cyrwus 11:13 v pátém setu, ale i tak postoupila z prvního místa. Ve čtvrtfinále porazila po velmi pěkném výkonu Slovenku Wiltschkovou 3:0 a postoupila tak do nedělního semifinále. Barča Březinová bohužel nedokázala jak s Maďarkou Czeglédiovou, tak se Slovenkou Wiltschkovou využít vedení 2:0 na sety a obsadila 4. místo ve skupině. V bojích o 9. – 16. místo jí vrátila ranní porážku Slovenka Illášová. Pátě Segetové se ve skupině příliš nedařilo a obsadila rovněž 4. místo. V úvodním zápase o 9. – 16. místo porazila Maďarku Letanóczkyovou 3:1. V kategorii chlapců postoupili Martin Skotnica a Honza Pisár do čtvrtfinále, a to z druhého místa. Tam nestačili Martin Skotnica na Poláka Redzimského a Honza Pisár na pozdějšího vítěze Chiritu z Rumunska. Filip Karel bohužel prohrál ve skupině s Polákem Redzimským a s Rumunem Movileanu, a to s oběma 1:3, ve skupině obsadil 4. místo a v boji o 9. – 16. místo prohrál s Goldírem ze Slovenska 1:3.

Nedělní program byl věnován dohrávkám v soutěžích jednotlivců. V kategorii chlapců prohráli Honza Pisár s Martinem Skotnicou své úvodní zápasy. Ve vzájemném zápase o konečné sedmé místo byl úspěšnější Honza Pisár, který zvítězil 3:1. Filip Karel porazil v závěrečném zápase Slováka Uheríka a obsadil konečné 15.místo. V soutěži děvčat Nela Hanáková nejprve v semifinále nestačila na Rumunku Zahariovou. V zápase o třetí místo s další Rumunkou Ungvariovou Nela vedla 1:0 na sety a 9:7, bohužel uspěchala koncovku a dovolila soupeřce srovnat. Po pěkném a bojovném výkonu bohužel prohrála 1:3 a obsadila výborné 4. místo. Pátě Segetové se nepodařila koncovka úvodního setu se Slovenkou Illášovou a nakonec prohrála 0:3, v závěrečném zápase prohrála v koncovce pátého setu s Maďarkou Keneseyovou a obsadila tak 12. místo. Barča Březinová po vítězství nad Maďarkou Letanóczkyovou narazila ve svém závěrečném vystoupení již potřetí na Maďarku Czéglediovou. Po vyhrané třetí sadě 11:2 vedla ve čtvrté za stavu 2:1 na sety již 7:0, bohužel začala spěchat a soupeřce se podařilo srovnat a set vyhrát. V rozhodujícím setu podala Barča velmi koncentrovaný výkon a po vítězství 11:9 obsadila 13.místo.

Celkově bych chtěl hodnotit naše vystoupení kladně, naši hráči a hráčky zde sehráli velké množství kvalitních a těžkých zápasů a dosáhli zde v kvalitní konkurenci velmi pěkných výsledků. Pouze u chlapců nám občas chyběla větší bojovnost a nasazení. Doufám, že zkušenosti z tohoto turnaje budou pro všechny zúčastněné motivací k dalšímu tréninkovému úsilí.