Německý pohár vyhrál TTC Berlín Eastide

Stolní tenistky TTC Berlín Eastide vyhrály Německý pohár družstev žen, když v rozhodujícím utkání porazily TTG Bingen/Münster-Sarmsheim 3:1. Úřadující německé šampiónky potvrdily i ve finálovém turnaji, který hostila Murgtalhalle v Baiersbronnu, své dominantní postavení a po zásluze vybojovaly cennou pohárovou trofej. Ústřední postavou vítězného TTC Berlín Eastide byla německá reprezentantka Shan Xiaona, která v Baiersbronnu neprohrála jediný zápas a měla největší podíl na prvenství berlínského družstva v Německém poháru 2013/2014.

Druhou příčku vybojoval TTG Bingen/Münster-Sarmsheim, jehož dres oblékají dvě české reprezentantky Dana Čechová a Hana Matelová. TTG Bingen/Münster-Sarmsheim si v semifinále s přehledem poradil s Busenbachem 3:1 a postoupil do souboje o německou pohárovou trofej. Ve finále Německého poháru se tak utkaly dva aktuálně nejlepší bundesligové celky. Skvělá obranářka Ding Yaping (šestačtyřicetiletá rodačka z čínského Ningbo) sice “zařídila“ úvodní bod TTG Bingen/Münster-Sarmsheim, ale pak se přece jen projevila síla a vyrovnanost hráčského kolektivu mistrovského Berlína. Německé reprezentantky Shan Xiaona a Irene Ivancanová dokázaly otočit výsledek finálového utkání a TTC Berlín Eastide nakonec zvítězil 3:1.

Zajímavostí je, že Německý pohár žen ve stolním tenisu se hrál po dlouhých devětadvaceti letech. Naposledy se o tuto trofej bojovalo v sezóně 1984/1985, kdy na prvenství dosáhlo družstvo ATSV Saarbrücken.

Německý pohár žen 2013/2014

Finálový turnaj – výsledky:

Semifinále

TTC Berlín Eastside – SV Böblingen 3:1

Shan Xiaona – Anja Schuhová 3:0 (4,6,6), Georgina Potaová – Qianhong Gotschová 0:3 (-6,-6,-9), Kristin Silbereisenová – Alexandra Urbanová 3:0 (9,6,1), Shan Xiaona – Qianhong Gotschová 3:0 (10,6,8).

TTG Bingen/Münster-Sarmsheim – TV Busenbach 3:1

Ding Yaping – Tanja Krämerová 3:1 (-7,13,12,2), Dana Čechová – Jessica Göbelová 2:3 (4,4,-6,-8,-4), Hana Matelová – Theresa Kraftová 3:0 (5,8,7), Ding Yaping – Jessica Göbelová 3:1 (-15,4,7,5).

Finále

TTG Bingen/Münster-Sarmsheim – TTC Berlín Eastside 1:3

Ding Yaping – Georgina Potaová 3:2 (-8,7,-6,6,6), Hana Matelová – Shan Xiaona 1:3 (9,-7,-7,-4), Brit Eerlandová – Irene Ivanvanová 0:3 (-8,-5,-5), Ding Yaping – Shan Xiaona 1:3 (-6,-7,6,-9).

Podrobnosti o finálovém turnaji Německého poháru žen ve stolním tenisu najdete na: http://www.tischtennis.de/aktuelles/meldung/15051