Neuvěřitelné drama na TOP 16 Hana Matelová zvládla

Česká reprezentantka postoupila po výhře nad Georginou Potaovou mezi čtyři nejlepší

Zápas, na který bude zcela určitě dlouho vzpomínat. A možná je to jeden z největších individuálních úspěchů Hany Matelové v kariéře. Duel, který se neustále vyvíjel lépe pro její soupeřku Maďarku Georginu Potaovou, nakonec v sedmém setu vybojovala a postoupila na turnaji TOP 16 v řeckém Thessaloniki do semifinále.

Byly to velké taktické šachy, obě hráčky několikrát taktiku změnily a až do posledního setu nebylo jasné, která z nich se nakonec bude radovat. Georgina Potaová nevyužila tři mečboly, Hana Matelová odvracela hrozbu kanára.

Klíčovým se nakonec ukázal pátý set, kdy maďarská reprezentantka vedla v koncovce 10:7 a měla výhodu tří mečbolů. Ty ale dokázala Matelová odvrátit. Ve zbývajících dvou už měla vždy k výhře blíž. Nakonec využila hned druhý ze svých čtyř mečbolů. „Je to mega úspěch, jsem strašně ráda, že jsem to otočila, Gina mě prekvapila, jak hrála. Taky jsem byla v první polovině zápasu více netrpělivá a nedoddržovala jsem vždy úplně taktiku.  Samozřejmě jsem cítila šanci na úspěch, zvlášť, když jsem porazila Samaru. Myslím, že jsem utekla hrobníkovi z lopaty, ale mám radost, že jsem to zvládla a těším se na zítřejší semifinále,“ řekla po zápase Hana Matelová a poděkovala trenéru Petru Nedomovi. „Skvěle mě povzbuzoval a podporoval. Od pátého setu jsem si říkala, že prostě jedu každý balon naplno až do konce. Povedlo se to.“

Soupeřkou české reprezentantky v semifinále bude Němka Nina Mittelhamová, která vyřadila nasazenou jedničku turnaje Rakušanku Sofii Polcanovou.

TOP 16, Thessaloniki

Výsledky české hráčky

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Hana MATELOVÁ – Georgina Potaová (Maď.) 4:3 (-7,7,-10,-5,10,9,7).