Neuvěřitelné!!! Lubomír Jančařík je ve čtvrtfinále ME

Další hráč, který nestačil na českou raketu, byl Chorvat Tomislav Pucar

Od roku 2000, kdy se v Brémách radoval Petr Korbel z bronzové medaile, nehrál žádný jiný český hráč na mistrovství Evropy ve dvouhře ve čtvrtfinále. Nyní si tento pocit bude vychutnávat Lubomír Jančařík. Ve Varšavě porazil po vyrovnané bitvě Chorvat Tomislava Pucara 4:2 a postoupil mezi osm nejlepších.

Osmifinálový duel byl velmi vyrovnaný, až do pátého setu byl o krok napřed Pucar. Dvakrát vedl, ovšem Jančařík dvakrát srovnal. Ve velmi důležitém pátém setu se pozice otočila. Chorvat vedl už 6:3, ovšem Jančařík otočil na 8:6. Po dvou míčcích bylo opět srovnáno, ale jako první si setbolovou šanci vytvořil český hráč. První ještě nevyužil, ale tu druhou už ano. „Byl to velmi důležitý moment zápasu. Já jsem si říkal, že mu ten pátý set musím urvat za každou cenu. Jenže stejně jsem špatně začal. Pak jsem změnil servis, začal jsem dávat bekhendový a tohle platilo,“ řekl po zápase český reprezentant.

I v dalším setu začal hůř a prohrával 3:6, opět začal stahovat a Pucarovi nepomohl ani oddechový čas za stavu 6:5. Jančařík své vítězné tažení dotáhl opět do zdárného konce. „Byly to neskutečné šachy. Máme hodně podobný herní styl, takže rozhodly úplné maličkosti. Tohle je ovšem na této úrovni už běžné. Nebyl jsem lepší, jen jsme lépe reagovali na změny soupeřovy taktiky a tu naši dokázali využít. Mám obrovskou radost z tohoto vítězství, vlastně mám radost z každé výhry na tomto mistrovství. Všechny ty zápasy byly těžké, ale ještě stále není konec,“ dodal po něj už tradiční odpovědí.

V boji o medaili Lubomír Jančařík nastoupí proti turnajové dvojce Dimitriji Ovtcharovovi. Do čtvrtfinále se probojovali i další favorité, vicemistr světa Švéd Mattias Falck, obhájce titulu Němec Timo Boll nebo hvězda letošní Bundesligy Švéd Anton Kallberg. Český reprezentant se ocitl vskutku ve vybrané společnosti.

Podobně se vyvíjí také soutěž žen, kde do čtvrtfinále postoupily obě nejvýše nasazené hráčky Sofia Polcanová a Petrissa Soljaová. Německá hráčka ověm měla namále, když musela odvracet mečbol domácí Natálii Bajorové.

První medaile už byly ve Varšavě rozdány včera. Mistry Evropy ve smíšené čtyřhře se stali Němci Qiu Dang s Ninou Mittelhamovou, kteří ve finále porazili slovenský pár Lubomír Pištěj, Barbora Balážová.

Mistrovství Evropy jednotlivců, Varšava

Výsledky českých hráčů

Dvouhra mužů, osmifinále: Lubomír JANČAŘÍK – Tomislav Pucar (Chorv.) 4:2 (-5,9,-7,3,10,8).