NH Ostrava porazila Mokré Lazce a je druhá v Extralize

Hráči Robotu Mokré Lazce, kteří v úvodu soutěže potrápili oba finalisty loňské sezóny, podlehli ve čtvrtém kole Extraligy mužů svému ostravskému soupeři. NH Ostrava se díky vítězství dostala na druhé místo tabulky. Zbývající dvě utkání vyhráli hostující favorité.

Utkání v Ostravě se předehrávalo v pondělí, protože Mokré Lazce měly na úterý naplánovaný zápas Superligy. Ostrava se spoléhá na výkony ukrajinské dvojice Prokopcov, Diduch, která v tomto utkání tým podržela a ani jeden z hráčů svůj zápas neprohrál. Přestože celkový výsledek 5:1 vypadá jednoznačně, většina zápasů byl vyrovnaná a rozhodovala se v koncovkách. Rozhodujícím okamžikem utkání byly úvodní dvě dvouhry, které domácí vyhráli 3:2. V souboji jedniček porazil Prokopcov Šimončíka a na vedlejším stole si překvapivě poradil Petr Seibot s Tomášem Konečným. Od té doby již domácí utkání ze svých rukou nepustili. Jediný bod hostů přidal Tomáš Demek vítězstvím nad Seibotem.
V úterních utkáních se očekával jednoznačný průběh a oba favorité neponechali nic náhodě. El Niňo nepovolilo nováčkovi z Vítkovic ani set, Horní Suchá byla ke svému soupeři z Havířova o set mírnější.