Oba české páry v Budapešti skončily

Dvojice Aneta Kučerová, Karin Adámková na své soupeřky z Hong Kongu nestačila

Pro české hráče a hráčky první podnik letošního seriálu Seamaster 2018 ITTF World Tour v Maďarsku skončil. Posledními zástupci byly páry Tomáš Konečný, Tomáš Polanský ve čtyřhře mužů a Karin Adámková, Aneta Kučerová ve stejné soutěži žen. Oba však prohrály v 1. kole hlavní soutěže.

Dvojice extraligové Břeclavi nastoupila ke svému zápasu jako první a proti Wing Nam s Soo Wai Yam Minnie z Hong Kongu rozhodně nebyla favoritem. Češky ovšem bojovaly statečně a škoda, že nevyužily výhody dvou setbolů ve třetím setu. Asiatky dokázaly srovnat a pak dotáhly zápas do vítězného konce.

Ještě vyrovnanější byl duel českých mužů s Ruwenem Filusem a Ricardo Waltherem z Německa. Po prohrané první sadě Konečný s Polanským přitvrdili a hráli mnohem aktivněji. Až do konce zápasu se bojovalo o každý míček. V důležitém druhém setu česká dvojice odvrátila tři setboly a naopak svůj třetí dokázala proměnit. Ve třetí sadě měli naopak pevnější nervy v koncovce Němci. Ale zdaleka neměli vyhráno. Češi vstoupili do čtvrtého setu lépe, vedli, ale za stavu 6:5 si raději po dvou vítězných výměnách soupeřů vzali oddechový čas. Bohužel, Němci otočili a vedli už 9:6. Česká dvojice opět nížila na 8:9 a oddechový čas si naopak brali jejich soupeři. V dramatické koncovce Konečný s Polanským nejprve odvrátili dva setboly za stavu 8:10, pak další za stavu 10:11, ale to bylo vše. Otočit dramatický zápas se jim nepodařilo.

Seamaster 2018 ITTF World Tour, Hungarian Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen, 1. kolo:  Wing Nam, Soo Wai Yam Minnie (Hong Kong) – Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ 3:0 (7,5,10).

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Ruwen Filus, Ricardo Walther (Něm.) – Tomáš KONEČNÝ Tomáš POLANSKÝ 3:1 (7,-13,10,11).