Olympic Hopes Tournament for Visegrad Countries 2015

První ročník mezinárodního turnaje kategorie minikadetů v Szombathely

Ve dnech 7. – 8. listopadu 2015 se v maďarském Szombathely uskutečnil první ročník turnaje kategorie minikadetů Olympic Hopes Tournament for Visegrad Countries 2015. Tento turnaj se konal pod patronací Maďarského Olympijského výboru za účasti výprav zemí Višegradské skupiny, tj. Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky a byl určen pro hráče a hráčky ročníků 2002 a mladších. Českou republiku reprezentovali Kristýna Pěnkavová (SKST Vlašim), Linda Záděrová (TTC MS Brno), Klára Witoszová (SKST Baník Havířov), Šimon Bělík (TJ Ostrava KST), Jan Mokrejš (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) a Matěj Stach (SK DDM Kotlářka Praha) pod vedením trenérů Radka Košťála a Martina Linerta.

skupinka v hale IMG_3667

Skupinka mladých čs. reprezentantů na Olympic Hopes Tournament for Visegrad Countries 2015

Úvodní den byl sehrán turnaj družstev, a to systémem každý s každým. Naše děvčata obsadila 3. místo, když zvítězila nad domácími Maďarkami 3:0 a prohrála shodně 1:3 jak s Polkami, tak se Slovenkami. Chlapci rozehráli turnaj výborně, a to vítězstvími nad Poláky 3:1 a nad Maďary 3:0. V rozhodujícím utkání proti Slovensku našim minikadetům stačilo k celkovému prvenství zvítězit v jedné z dvouher. Tíha zodpovědnosti a kvalitní výkon soupeřů způsobili, že naši chlapci prohráli 0:3 a skončili tak díky horšímu skóre podobně jako dívky na 3. místě.

stupně žáci IMG_3659

Pohled na stupně vítězů – soutěž družstev minikadetů

stupně žákyně IMG_3653

Pohled na stupně vítězů – soutěž družstev minikadetek

Soutěž jednotlivců byla zahájena v sobotu odpoledne a dohrána v neděli dopoledne. Byla hrána v obou kategoriích vždy ve dvou skupinách po šesti hráčích. V kategorii děvčat měla turnaj dobře rozehraný Linda Záděrová, když třikrát vyhrála a prohrála pouze se slovenskou jedničkou Pekovou 9:11 v pátém setu. V rozhodujícím zápase o postup do semifinále bohužel nenašla recept na Polku Kwiatkowskou hrající s trávou na bekhendu. Bohužel v prvním setu Linda nevyužila vedení 9:6 a prohrála v koncovce 9:11, poté měla již soupeřka zápas plně pod kontrolou. Linda tak obsadila konečné 3. místo ve skupině. Klára Witoszová ve skupině dvakrát vyhrála a skončila na 4. místě. Kristýna Pěnkavová sehrála několik vyrovnaných soubojů, kdy prohrávala v koncovkách pátého setu. S vítěznou Slovenkou Pekovou prohrála po boji podobně jako Linda 9:11 v pátém setu. V závěrečné dvouhře porazila též v koncovce pátého setu další Slovenku Majerskou a v konečném pořadí obsadila 5. místo, a to o pouhé tři tisíciny. Mezi chlapci byli naši zástupci, a to Šimon Bělík a Honza Mokrejš dlouhou dobu ve hře o postup do semifinále. Bohužel oba nestačili na soupeře ze Slovenska a z Polska a obsadili tak shodné 3. místo ve skupině. Matěj Stach po třech porážkách 2:3 a jednom vítězství 3:2 prohrál v závěrečné dvouhře 0:3 a díky horšímu skóre vzájemných zápasů nakonec obsadil 6. místo.

trénink IMG_3635

Skupinka mladých českých stolních tenistů při rozehrávce

Celkově je možno hodnotit naše vystoupení kladně, naši hráči a hráčky zde sehráli velké množství kvalitních a těžkých zápasů. U chlapců jsme zaostávali zejména v pohybu v hracím prostoru. U děvčat jsme měli velké problémy s příjmem podání a chyběla nám větší jistota ve výměnách. Kromě Kristýny Pěnkavové měly naše dívky též problém s hrou proti materiálovým hráčkám. Závěrem bych chtěl všem našim mladým nadějím poděkovat za bojovné výkony a za vzornou reprezentaci České republiky.