K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ondřej Bajger se těší na svojí první světovou univerziádu


Společně s Michalem Benešem je univerzitní mistr Evropy v deblu. Teď je ale čeká jiná konkurence

Nová posila mistrovského TTC Ostrava 2016 Ondřej Bajger bude muset oželet úvodní extraligový duel proti KT Praha. V té době totiž bude společně s dalšími českými reprezentanty a reprezentantkami na hrách 29. Letní univerziády v taiwanské Taipei (19. – 30. srpna). Třiadvacetiletý student VŠB-TU Ostrava patří mezi zkušené vysokoškolské sportovce. Na světovou univerziádu letí ovšem poprvé.

Má za sebou tři evropské šampionáty univerzit, Evropské univerzitní hry a na svém kontě také několik medailí. Tu poslední z letošního června, kdy v Olomouci společně se svými spolužáky a spoluhráči Michalem Benešem a Romanem Rezetkou vybojovali stříbro v soutěži družstev na 8. ME univerzit.

Tuší, že nyní ho čeká mnohem silnější konkurence. Věří však, že společně s Michalem Benešem, Davidem Reitšpiesem a Stanislavem Kučerou na prestižním turnaji obstojí. „Bude to pro nás všechny velká premiéra. Holky startovaly už před dvěma lety v korejském Gwandžu. Měli jsme poměrně dlouhou přípravu a myslím, že co se herní stránky týče, jsme v pohodě. Všichni se moc těšíme. Vůbec netuším, jaká bude účast, takže těžko spekulovat o našich ambicích. Je však potřeba počítat s tím, že třeba konkrétně v kategorii mužů byli na poslední univerziádě hráči světové špičky. Takoví, co běžně jezdí po turnajích seriálu World Tour,“ říká necelý týden před odletem.

Soutěže družstev před dvěma lety v korejském Gwangžu ovládly v obou kategoriích Číňané. V jednotlivcích už tak dominantní nebyli. Masataka Morizono z Japonska (aktuálně 66. hráč světa) totiž vyhrál ve finále dvouhry nad svým krajanem Yuya Oshimou (17.). Dvouhru žen vyhrála Číňanka Che Xiaoxi, která ve finále porazila svoji deblovou partnerku Jiang Yue. Bronz v soutěži žen vybojovala jako jediná Evropanka Rumunka Bernadette Szocsová (60.). Lze tedy předpokládat, že podobná konkurence se sjede do Taipeie i letos. „Bez ohledu na konkurenci bude určitě naším cílem zasáhnout do bojů o medaile. Myslím, že máme dost silné hlavně družstvo. Ve srovnání s tím, co jsme hrávali poslední roky na evropských šampionátech pod hlavičkou naší školy zcela určitě. Jsme čtyři vyrovnaní hráči, včetně jednoho kvalitního obranáře. To může být pro spoustu soupeřů hodně nepříjemné. Ale stejně asi bude ze všeho nejvíc záležet na losu.“

Podle slov Ondřeje Bajgera se vrcholné univerzitní podniky nedají s těmi tradičními stolnětenisovými příliš srovnávat. Snad s výjimkou olympiád či mistrovství světa. Proto se na premiéru v rámci světové univerziády moc těší. „Letní univerziáda před dvěma lety byla celosvětově největší sportovní akcí roku. Podobné to bude i letos. Jen co jsem viděl na fotkách, vesnice pro účastníky byla vybudována speciálně u příležitosti této akce. To je podobné jako na olympiádě. Bude tam velkolepé slavnostní zahájení i zakončení, náš turnaj se roztažen do osmi dnů, takže žádný spěch. Bude to určitě hodně silný zážitek, který bychom chtěli umocnit nějakými kvalitními výkony.“

 

Oficiální stránky 29. Letní světové univerziády ZDE