Organizátoři ME nezapomněli na legendy

Do Síně slávy ETTU už byly uvedeny tři české legendy

Diváci evropského šampionátu v Budapešti mají možnost v průběhu soutěží zavzpomínat, ale také se třeba přiučit něčemu novému. Organizátoři jim totiž na třech velkých bannerech, umístěných v ochozech haly Tüskecsarnok, představují členy Síně sláva ETTU.

Jak by také ne, když mezi 46 členy této prestižní společnosti (nový člen Radivoj Hudetz byl uveden do Síně slávy v rámci slavnostního zahájení šampionátu), je celkem jedenáct legend maďarského stolního tenisu. Včetně vůbec nejúspěšnějšího hráče všech dob Viktora Barny, držitele 32 medailí z mistrovství světa.

Mezi členy Síně slávy ETTU patří také trojice Bohumil Váňa, Marie Kettnerová a Marie Hrachová. Připomínají tak fanouškům v Budapešti, že tento sport má v České republice obrovskou tradici. Bohumil Váňa získal celkem třicet medailí na mistrovství světa, z toho třináct zlatých. To mu zajišťuje druhé místo v historických tabulkách právě za Viktorem Barnou. Marie Kettnerová za svou kariéru získala 23 medailí na mistrovství světa, z toho šest zlatých. Oba patřili k významným postavám tohoto sportu v polovině minulého století. Marie Hrachová má ze světových a evropských šampionátů celkem deset medailí a tu zlatou z roku 1986, kdy v Praze na ME společně s Jindřichem Panským vyhráli smíšenou čtyřhru.