Osmifinále zůstalo maximem pro české debly

Karin Adámková a Aneta Kučerová prohrály s dvojicí z KLDR, v prvních dvou setech však výrazně vedly

O medaili ve čtyřhrách si na univerziádě nezahraje ani jeden český pár. Rozhodly o tom nedělní zápasy, v nichž Češi potvrdili své nasazení a na lepší soupeře nestačili. Nejblíže postupu do čtvrtfinále měli David Reitšpies a Ondřej Bajger, mezi ženami pak Karin Adámková a Aneta Kučerová.

Sehraná dvojice hráček Břeclavi si v prvním nedělním zápase snadno poradila s Codinaovou a Iwasaovou z Argentiny, o hodinu později však narazily na kvalitní hráčky z Korejské lidově demokratické republiky. Bronzová medailistka z olympijský her v Riu Kim Song I sice není ve čtyřhře tak nebezpečná, ale i tak dělala její obranná hra českým reprezentantkám problémy. Nicméně pokud by alespoň v jednom setu dotáhly Češky slibný náskok ke kýženému vítězství, zápas by se určitě vyvíjel vyrovnaněji. Bohužel, po prohře 0:3 se Adámková a Kučerová do čtvrtfinále čtyřhry nepodívají.

Také Davidu Reitšpiesovi a Ondřeji Bajgerovi zůstal postup mezi osm nejlepších párů zapovězen. Rovněž oni zvládli první duel bez ztráty setu, následně však na stole číslo 1 podlehli domácímu páru Lee Chia-Sheng, Liao Cheng-Ting. V prvním setu prohrávali Češi 2:7, přesto sadu vyhráli a dostali soupeře pod tlak. Nicméně navýšit vedení se jim nepovedlo a k radosti stovek fanoušků to byl domácí pár, kdo slavil postup do večerních bojů o cenný kov.

Jedinou soutěží s českou účastí tak zůstává dvouhra. David Reitšpies nastoupí v pondělí proti Kelbuganovovi z Kazachstánu a v případě postupu na něj čeká Kang Wi Hun z KLDR. Ondřej Bajger vyzve v prvním kole Harrisona z Velké Británie, vítěz zápasu se utká s Chiangem Hung-Chieh z Tchaj-wanu.

Rovněž ve dvouhře žen se nakonec v hlavní soutěži představí dvě české hráčky. Kristýna Mikulcová totiž postoupila jako lucky loser a může se těšit na duel s hlavní favoritkou na vítězství, Kim Song I s KLDR. Karin Adámková změří síly s Iwasaovou z Argentiny a pokud zvítězí, zahraje si proti Francouzce Liu.

Letní světová univerziáda 2017, Taipei

Výsledky českých reprezentantů

Čtyřhra žen, 2. kolo: Aneta KUČEROVÁ, Karin ADÁMKOVÁ-Ana Codinaová, Agustina Iwasaová (Argentina) 3:0 (7,8,2), Kristýna MIKULCOVÁ, Tamara TOMANOVÁ-Irina Ciobanuová, Bernardette Szocsová (Rumunsko) 0:3 (-8,-7,-7). Osmifinále: Aneta KUČEROVÁ, Karin ADÁMKOVÁ-Choe Hyon Hwa, Kim Song I (KLDR) 0:3 (-10,-11,-5).

Čtyřhra muži, 2. kolo: David REITŠPIES, Ondřej BAJGER-Missak Boyajian, Ralph Hamdar (Libanon) 3:0 (10,9,10), Stanislav KUČERA, Michal BENEŠ-Chen Chien-An, Chiang Hung-Chieh (Tchaj-wan) 0:3 (-1,-2,-5). Osmifinále: David REITŠPIES, Ondřej BAJGER-Lee Chia-Sheng, Liao Cheng-Ting (Tchaj-wan) 1:3 (8,-4,-8,-6).