Ostrava o výhře ve finále extraligy rozhodla ve čtyřhře

Tomáš Tregler byl klíčovou osobností týmu, který se dostal do vedení série o titul

Mimořádně dramatický průběh mělo první utkání finále play off extraligy mužů. Domácí celek SF SKK EL Niňo Praha prohrával s TTC Ostrava 2016 už 1:3, ale podařilo se mu vyrovnat. Pak ovšem v závěrečné čtyřhře rozhodla o svém vítězství Ostrava, konkrétně dvojice Tomáš Tregler, Ondřej Bajger. Druhé utkání série na dvě vítězství se hraje v pátek v Ostravě.

Hned v první dvouhře hosté nastoupili na svého soupeře velmi odvážně. Konkrétně Tomáš Tregler si vyšlápl na Dmitrije Prokopcova. Po vyrovnaném prvním setu zvítězil i v dalších dvou a zařídil první bod pro ostravské družstvo. „Bylo to hodně o detailech. Oba jsme kazili spoustu míčů, konkrétně já jsem se do toho nemohl vůbec dostat. Je to zkrátka finále play off, hraje se hodně takticky, moc hezkých výměn diváci neviděli. Jsem ovšem moc rád, že jsem to zvládl,“ řekl po zápase český reprezentant, který ještě o víkendu hrál v Havířově v kvalifikaci o postup na ME družstev.

Diváci v hale se však rozhodně nenudili. I druhý zápas mezi Jakubem Kleprlíkem a Ondřejem Bajgerem byl plný zbytečných chyb na stranách obou hráčů, ovšem skóre si přelévalo z jedné strany na druhou a došlo až na dramatickou koncovku v pátém setu. V něm domácí hráč vedl už 5:1, pak ale rázem prohrával 5:7. Měl naštěstí pevnější nervy a nakonec zápas dotáhl do vítězného konce. „Pokud mohu hovořit za sebe, já jsem hrál na začátku opravdu špatně. Hodně jsem kazil a hledal svůj herní rytmus. Když jsem cítil, že ho nacházím, zahrál soupeř několik nadstandardních míčků. Bylo to zkrátka vyrovnané až do konce,“ ohlédl se za důležitým soubojem Jakub Kleprlík.

O tom, jak důležité toho vítězství bylo, se diváci přesvědčili velmi brzy. Obranář Stanislav Kučera totiž tentokrát neobstál proti trpělivé a pestré hře Felipeho Olivarese. Zápas plný tradičně velmi atraktivních dlouhých výměn vyhrál Chilan ve službách Ostravy 3:1 a vybojoval druhý bod pro hostující tým.

Ten třetí pak přidal Tomáš Tregler, který si poradil s Jakubem Kleprlíkem opět v poměru 3:0. Byl se svojí hrou mnohem spokojenější, ale stejně byl především rád, že přidal další bod. „Vedeme 3:1, to bychom snad mohli dotáhnout do vítězného konce. Tohle je pro mne nejdůležitější,“ konstatoval po zápase.

S domácím celkem to nevypadalo moc dobře, ovšem zpět do utkání ho vrátil Dmitrij Prokopcov a zavelel k mohutnému obratu. S Felipe Olivarsem sice prohrál první set, ale pak se dostal do správného tempa a poměrně s jistotou vyhrál. Přiznal to také po vítězném míčku. „Chtěl jsem na něj vlítnout a získat nějaký náskok, jenže jsem hodně chyboval. Vyhrál jsem ale důležitou koncovku druhého setu, pak jsem cítil, že mám navrch,“ řekl stručně.

Další zápas byl velmi rychlý, když Stanislav Kučera zapomněl na prohru v první své dvouhře a porazil Ondřeje Bajgera 3:0. Rozhodnout musela až závěrečná čtyřhra, v ním měli pevnější nervy a především více odvahy dvojice Tregler, Bajger. „Zpočátku to nevypadalo, že bychom to zvládli. Kluci prohráli první set a bylo to vlastně poprvé v tomto utkání, kdy soupeř vedl. Ale dopadlo to dobře, byla by škoda prohrát utkání, ve kterém jsme vedli už 3:1. Je to na druhé straně pouze první ze dvou vítězství, které potřebujeme k zisku titulu, takže uvidíme, jak se nám povede doma v Ostravě. Tam bychom chtěli samozřejmě sérii ukončit, věřím, že nás přijdou podpořit diváci, jenže je to ještě dlouhá cesta,“ shrnul vítězství svého družstva trenér Ostravanů Petr Korbel.

Foto hráčů El Niňa: Daniel Svatoš

Extraliga mužů 2018/2019

Finále play off

SF SKK EL Niňo Praha – TTC Ostrava 2016 3:4

Dmitrij PROKOPCOV – Tomáš TREGLER 0:3 (-10,-6,-9), Jakub KLEPRLÍK – Ondřej BAJGER 3:2 (-5,9,11,-7,8), Stanislav KUČERA – Felipe OLIVARES 1:3 (-8,-10,9,-7), Jakub KLEPRLÍK – Tomáš TREGLER 0:3 (-10,-14,-6), Dmitrij PROKOPCOV – Felipe OLIVARES 3:1 (-7,9,6,6), Stanislav KUČERA – Ondřej BAJGER 3:0 (6,6,10), Dmitrij PROKOPCOV, Jakub KLEPRLÍK – Tomáš TREGLER, Ondřej BAJGER 1:3 (7,-7,-6,-6).