Ostrava prohrála v Lize mistrů až po boji

Felipe Olivares vyšel naprázdno, jeho bod v boji o vítězství chyběl

Velmi bojovný výkon předvedli hráči TTC Ostrava 2016 ve druhém vystoupení v Lize mistrů. V Lisabonu prohráli s domácím Sporting de Clube Portugal 2:3, ale naznačili, že by v letošním ročníku soutěže nemuseli zůstat bez vítězství.

To by ovšem potřebovali, aby se k Tomáši Treglerovi přidal, co se týče vítězství v zápase, alespoň jeden z jeho spoluhráčů. Český reprezentant tentokrát na jihu Evropy zůstal osamocen, a to pochopitelně na celkovou výhru nestačilo.

Tregler v souboji s Diogo Carvalhem přitom ve 4. setu odvracel za stavu 6:10 čtyři mečboly. To se mu úspěšně povedlo a nakonec set vyhrál. V rozhodujícím dějství naopak vedl 10:7. Soupeř dvěma body snížil a za stavu 10:9 si vzal Tregler oddechový čas. Pak dokonal celkový obrat a vyhrál. Zůstal však ve snaze o celkové vítězství osamocen. Porazil sice ještě také jedenadvacátého hráče světového žebříčku Quadri Arunu, ovšem jeho spoluhráči vyšli bodově naprázdno. Pro českého mistra je to bohužel veliká škoda. V tabulce skupiny A tak zůstává bez výhry poslední.

Liga mistrů, ročník 2018/2019

Skupina A: Sporting de Clube Portugal – TTC Ostrava 2016 3:2

Quadri ARUNA – Felipe OLIVARES 3:1 (4,5,-5,6), Diogo CARVALHO – Tomáš TREGLER 1:3 (5,-1,4,-10,-9), Bode ABIODUN – Ondřej BAJGER 3:1 (12,8,-8,5), Quadri ARUNA – Tomáš TREGLER 1:3 (-4,8,-9,-8), Diogo CARVALHO – Felipe OLIVARES 3:1 (11,-7,3,4).