Ostrava skončila v Evropské lize ve čtvrtfinále

Kouzlo zkráceného pátého setu proti rakouskému Welsu nefungovalo

V rozhodujícím utkání o postup ze základní skupiny Evropského poháru vyhráli hráči TTC Enfireex Ostrava tři zápasy ve zkráceném pátém setu, hraném do šesti bodů. Podobný kousek se jim mohl podařit i ve čtvrtfinále proti rakouskému klubu SPG Walter Wels. Bohužel, pevnější nervy měli tentokrát soupeři, kteří vyhráli 3:0 a českého zástupce na turnaji vyřadili.

Felipe Olivares skvěle čtvrtfinálový duel rozehrál, když vedl nad Frane Kojičem 2:0 na sety. Pak ovšem dva sety prohrál a v rozhodujícím uhrál jen dva míčky. Téměř jako přes kopírák se vyvíjel souboj Jakuba Kleprlíka s Andreasem Levenkem. Český hráč vyhrál sice jen první set, ale nakonec stejně došlo až na tie-break a v něm Kleprlík rovněž uhrál jen dva míčky. Na trojce hrající Petr Korbel pak už porážce Ostravy nezabránil. Prohrál s Adamem Szudim 0:3.

Ve čtvrtfinále skončil také rakouský Solex-Consult Wiener Neustadt s Tomášem Konečným v sestavě. Nestačil na italský klub Top Spin Messina Fontalba. Naopak bundesligový Post SV Mühlhausen 1951 e.V. porazil maďarský Pte Peac Kalo-Meh a bojuje dál o zisk poháru. Lubomír Jančařík v utkání porazil Gábora Gerolda 3:0.

Evropský pohár mužů, Varaždin

Výsledky čtvrtfinále

SPG Walter Wels – TTC Enfireex Ostrava 3:0

Frane KOJIČ – Felipe OLIVARES 3:2 (-8,-10,3,9,2), Andreas LEVENKO – Jakub KLEPRLÍK 3:2 (-4,8,12,-7,2), Adam SZUDI – Petr KORBEL 3:0 (3,8,7).