Ostrava už nemá postup ze skupiny LM ve vlastních rukách

Německý velkoklub Ochsenhausen padl s La Romagne a teoreticky může přijít o čtvrtfinále soutěže

V základních skupinách Ligy mistrů zbývá odehrát poslední kolo. Některé týmy už mají účast ve čtvrtfinále jistou, jiné se o ni pokusí ještě zabojovat. To je případ i českého celku TTC Ostrava 2016, který ale nemá postup ve své moci. Ve skupině C se totiž v obou utkáních 5. kola zrodily překvapivé výsledky. Ostrava ve středu nestačila na rakouský Wels a německý Ochsenhausen prohrál v pátek 2:3 s francouzským La Romagne.

Tabulce skupiny momentálně vévodí La Romagne se ziskem 9 bodů, o bod méně má druhý Ochsenhausen. Ostravští figurují na třetí příčce se 7 body, Wels prozatím získal 6 bodů a je čtvrtý. Poslední duely svedou proti sobě La Romagne a Ostravu, do Welsu zavítá Ochsenhausen.

I když úřadující český mistr ve Francii vyhraje, stále mu to nemusí stačit k postupu do čtvrtfinále. Ostrava totiž jistě nepředstihne La Romagne, a pokud Ochsenhausen splní roli favorita a zdolá Wels, postoupí do čtvrtfinále právě německý tým.

Šance postupu se dostávají do teoretické roviny. Ostrava  musí bezpodmínečně vyhrát ve Francii a současně spoléhat na pomoc Welsu. V takovém případě by svěřenci Petra Korbela obsadili druhou příčku, třetí by skončil Ochsenhausen. O třetí místo, a tím i jistou účast v jarní části Poháru ETTU už však český mistr přijít nemůže.

Český stolní tenis má v Lize mistrů zastoupení nejen v podobě TTC Ostrava 2016. V dresu polských týmů Dzialdowa a Bogorie působí legionáři Jiří Vráblík, respektive Pavel Širuček. Ačkoliv má Vráblík na svém kontě skalpy Švéda Kallberga, Francouze Robinota a Nizozemce Tromera, Dzialdowo je v tabulce skupiny D poslední. Stále má však šanci postoupit ze třetího místa do Poháru ETTU, potřebuje k tomu porazit francouzský Hennebont.

Ve stejné situaci je i Bogorie, jejíž barvy hájí Pavel Siruček. Úřadující polský mistr v pátek v Lize mistrů poprvé zvítězil, před domácím publikem porazil portugalský Sporting Clube 3:0. Širuček se zaskvěl ve druhé dvouhře, když porazil 27. hráče světového žebříčku Nigerijce Arunu. Bogorii zbývá odehrát utkání s francouzským Pontoise Cergy, vítěz obsadí ve skupině 3. místo a postoupí do čtvrtfinále Poháru ETTU.

Poslední kolo základních skupin se odehraje jen pár dní před Vánoci, Ostrava se ve Francii představí 21. prosince od 19:30.