Ostrava v extraligové předehrávce porazila HB Ostrov

Mistr utrpěl první prohru od svého návratu mezi českou klubovou elitu, radost Ostravanů byla obrovská

V předehrávce 5. kola extraligy stolních tenistů porazili hráči TTC Ostrava 2016 obhájce titulu HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2 a připravil mu tak vůbec první porážku od jeho návratu mezi českou elitu. Diváci v hale a také u televizních obrazovek viděli utkání plné zvratů a skvělých výměn.

Domácí šli do vedení zásluhou Jakuba Kleprlíka, který porazil Dmitrije Prokopcova. „Začal jsem dobře, druhý set jsem vyhrál lehce a chytil jsem svoje tempo. Dima změnil taktiku, trošku mě zná a pak mi zápas začal utíkat mezi prsty. Jsem rád, že jsem tam zvolil dobré varianty a doklepl jsem ten čtvrtý set. Ono to je přesně o tom, že když se dva hráči velmi dobře znají, vyhraje ten, kdo vymyslí něco nového, něčím soupeře zaskočí,“ řekl k zápasu Jakub Kleprlík.

Pak ovšem hosté průběh utkání otočili. Michal Obešlo nejprve porazil Filipa Delinčáka, po něm si poradil ve třech setech Tomáš Tregler s Petrem Korbelem. Vše nasvědčovalo tomu, že šňůra osmadvaceti utkání bez porážky v nejvyšší soutěži bude pokračovat. Dvojice Jakub Kleprlík a Filip Delinčák však byla proti.

Kleprlík proti Michali Obešlovi ve čtvrté dvouhře skvěle začal, vedl 2:0 na sety, jenže pak veliký bojovník v dresu Havlíčkova Brodu kontroval. Dokázal nejen srovnat, ale měl dokonce v pátém setu dva mečboly. Nevyužil je a ruce nad hlavu zvedl Jakub Kleprlík. „Měl jsem z něho normální respekt, protože jsem s ním pár zápasů na turnajích prohrál. Ale mám ho dobře přečteného, začal jsem dobře, hlavně takticky a měl jsem svoji hru pod kontrolou. Pak tam trefil pár dobrých balonů a v koncovce jsem měl co dělat.“

O osudu utkání tak nakonec musela rozhodnout pátá dvouhra. Podobně jako ve vzájemném utkání v závěru základní části minulé sezony. Tehdy Dmitrij Prokopcov porazil Filipa Delinčáka 3:0 a z výhry se radovali hosté. Tentokrát bylo vše úplně jinak. Mladý slovenský reprezentant vyhrál první set, držel se zkušenějším soupeřem krok, a nakonec ho udolal 3:1 na sety. „Bylo to pro mne velmi těžké, jít do zápasu za stavu 2:2. Cítil jsem se hodně pod tlakem, sehráli jsme vyrovnaný duel proti tak silnému soupeři. Takže jsem si řekl, že udělám všechno, co umím, abych vyhrál, a ono to vyšlo,“ spokojeně hodnotil své vystoupení Filip Delinčák.

Kromě televizního utkání se v posledních dvou dnech hrály další tři. Už ve středu v předehrávce 8. kola porazil Sokol PP Hradec Králové po veliké bitvě TJ Ostrava KST 3:2. Hosté vedli už 2:0, jenže zlom nastal v pětisetové bitvě Marka Kláska s Adamem Štalzerem. Bývalý reprezentant i s trochou štěstí vyhrál a jeho dva spoluhráči pak utkání otočili ve prospěch Hradce Králové.

Naopak bez větších problémů si poradili hráči El Niňa s Libercem a v dohrávce 4. kola zvítězili 4:0. Utkání 5. kola mezi Chebem a TJ Ostrava KST zdramatizoval výhrou nad Antonínem Gavlasem Patrik Klos. Jeho bod však k celkovému úspěchu nestačil. Domácí zvítězili 3:1.

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledky utkání 5. kola

TTC Ostrava 2016 – HB Ostrov H. Brod 3:2

Jakub KLEPRLÍK – Dmitrij PROKOPCOV 3:1 (9,2,-6,9), Filip DELINČÁK – Michal OBEŠLO 1:3 (9,-5,-7,-12), Petr KORBEL – Tomáš TREGLER 0:3 (-9,-4,-7), Jakub KLEPRLÍK – Michal OBEŠLO 3:2 (8,11,-9,-9,10), Filip DELINČÁK – Dmitrij PROKOPCOV 3:1 (9,-8,10,10).

SKST Cheb – TJ Ostrava KST 3:1

David REITŠPIES – Tomáš MARTINKO 3:1 (-6,14,4,8), Antonín GAVLAS ml. – Patrik KLOS 1:3 (6,-10,-10,-7), Stanislav KUČERA – Adam ŠTALZER 3:1 (-8,8,4,11), David REITŠPIES – Patrik KLOS 3:1 (3,-14,8,12).

Dohrávka 4. kola

SF SKK El Niňo Praha – SKST Liberec 3:0

Jiří VRÁBLÍK – Mohamed SHOUMAN 3:0 (10,6,5), Jakub ZELINKA – Jakub SEIBERT 3:2 (-10,7,-6,9,9), František ONDERKA – Michal BLINKA 3:0 (8,13,6).

Předehrávka 8. kola

TJ Sokol PP Hradec Králové – TJ Ostrava KST 3:2

Jakub CRHA – Tomáš MARTINKO 1:3 (-7,9,-9,-7), Vlastimil BUBEN – Patrik KLOS 0:3 (-9,-4,-3), Marek KLÁSEK – Adam ŠTALZER 3:2 (12,3,-5,-10,10), Jakub CRHA – Patrik KLOS 3:1 (-8,4,6,12), Vlastimil BUBEN – Tomáš MARTINKO 3:0 (8,7,8).