Ostrava v Lize mistrů prohrála v Ochsenhausenu

Aleksandar Karakaševič zařídil jediný bod hostů, na výhru to však pochopitelně nestačilo

Podobně jako v loňské sezoně startuje mistrovský klub TTC Ostrava 2016 v Lize mistrů. A podobně jako vloni má silné soupeře. Papírový favorit skupiny B TTF LIEBHERR Ochsenhausen byl prvním z nich. Ostrava do Německa vyrazila v nejsilnější sestavě, tedy i se sedmadvacátým hráčem světového žebříčku Panagiotisem Gionisem, ovšem na výhru stejně nedosáhla. Prohrála v úvodním duelu nového ročníku 1:3.

V prvním zápase čekal Tomáše Treglera šestnáctý hráč světového žebříčku Francouz Simon Gauzy. Český reprezentant prohrál sice 0:3, ale všechny tři sety prohrál až v koncovkách a v tom třetím dokonce nevyužil výhody jednoho setbolu.

Podobně vyrovnaný byl i souboj řeckého obranáře ve službách ostravského celku Panagiotise Gionise s Brazilcem Hugem Calderanem. Gionis promarnil v prvním setu dokonce dva setboly, ve čtvrtém pak využil až pátý. V rozhodujícím dějství měl nakonec více trpělivosti Calderano a přidal důležitý druhý bod.

V souboji třetích hráčů sestavy pak nedal zkušený Aleksandar Karakaševič žádnou šanci portugalskému reprezentantovi Joao Geraldovi. Srbova rychlá levačka byla zejména v úvodu zápasu neomylná, a přestože si ve druhém setu dovolil ztratit náskok 10:6 a setbol proměnil až za stavu 11:10, zvládl koncovku i třetího setu a zaslouženě vyhrál. Rozhodující bod utkání pak přidal Simon Gauzy, když porazil Panagiotise Gionise 3:1 na sety.

Ostravany čeká ještě jedno kolo na stolech soupeře a pak se v prestižní soutěži představí před vlastním publikem. To bude ale až na konci října, kdy přivítají francouzský klub Stella Sport la Romagne.

Liga mistrů mužů, ročník 2017/2018

2015_Muzi_ECL_competition_teaser_d8e22_f_1010x0

Skupina C: TTF LIEBHERR Ochsenhausen – TTC Ostrava 2016 3:1. Simon Gauzy – Tomáš TREGLER 3:0 (10,9,10), Hugo Calderano – Panagiotis GIONIS 3:2 (12,-8,8,-10,5), Joao Geraldo – Aleksandar KARAKAŠEVIČ 0:3 (-2,-10,-12), Simon Gauzy – Panagiotis GIONIS 3:1 (2,-8,5,5).