Ostrava v Lize mistrů vyhrála v rakouském Welsu

Tomáš Tregler nečekaně porazil Korejce Cho Seugmina a odstartoval spanilou jízdu hostů

Nečekaně hladce vybojovali své první vítězství v letošní Lize mistrů hráči TTC Ostrava 2016. Na stolech rakouského SPG Walter Wels vyhráli 3:0 a předvedli po všech stránkách naprosto skvělý výkon.

Hned v úvodním zápase změřil síly Tomáš Tregler s jedničkou domácího celku Korejcem Cho Seugminem. Třiašedesátý hráč světového žebříčku sice vyhrál první set, ovšem pak český reprezentant zahodil strach, začal lépe přijímat a otočil vývoj zápasu. Ve čtvrtém setu ještě Korejec odvrátil hrozbu porážky, ale pak předvedl Tomáš Tregler své pevné nervy. Rozhodující set začal mnohem lépe, vedl už 4:1, ovšem na otočce už to bylo 4:5. V koncovce měl jako první mečbol domácí hráč, jenže ten Tregler odvrátil a pak hned svůj první využil.

Nečekaný vstup do utkání dvojice cizinců v barvách ostravského klubu využila bez chyby. Obranář Panagiotis Gionis nedal Robinu Devosovi prakticky žádnou šanci a souboj Aleksandra Karakaševiče s Zsoltem Petöem vypadal obdobně. Po zahřívací první sadě srbská legenda svého krajana jasně přehrála.

Ostravané tak výhrou 3:0 nejenže posílili své ambice na postup ze skupiny do jarní fáze evropských pohárů, ale především pozvali tím nejlepším způsobem všechny fanoušky na první domácí utkání Ligy mistrů. To se hraje 25. října od 18 hodin a soupeřem českého mistra bude francouzský Stella Sport la Romagne.

Liga mistrů mužů, ročník 2017/2018

Skupina C: SPG Walter Wels- TTC Ostrava 2016 0:3.

Cho Seungmin – Tomáš TREGLER 2:3 (8,-9,-10,7,-10), Robin Devos – Panagiotis GIONIS 0:3 (-5,-5,-10), Zsolt Petö – Aleksandar KARAKAŠEVIČ 1:3 (9,-1,-8,-5).