K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostravské extraligové derby vybojovali hosté z TJ


Jakub Kleprlík sice dělal dva body, na výhru domácích to však nestačilo

Napínavou podívanou přineslo hned první extraligové utkání v roce 2022. V předehrávce 11. kola porazili před kamerami ArenaSport TV a ping-pong.tv hráči TJ Ostrava KST svého městského rivala TTC Ostrava 2016 3:2. Klíčem k úspěchu byla větší vyrovnanost hostujícího týmu, každý z hráčů zařídil jeden bod a společně se pak mohli radovat z cenného vítězství.

Úvod utkání se vyvíjel podle papírových předpokladů. Domácí jednička Jakub Kleprlík ve třech setech přehrál Patrika Klose a zajistil první bod pro domácí. S výkonem sice po zápase úplně spokojený nebyl, ale moc dobře věděl, že důležité jsou body pro tým. „Začal jsem dobře, vyhrál jsem první set, jenže tom druhém jsem nevyužil setbol. Vedení 2:0, to by hra vypadala jinak. Pak jsem ale já ukradl třetí set, takže to bylo hodně o bojovnosti. Dlouho jsem nehrál mistrovský zápas, hledal jsem rytmus, takže jsem spokojen s tím bodem, ale s výkonem ještě ne,“ řekl upřímně po zápase.

Druhá dvouhra mezi dvěma mladíky Filipem Delinčákem a Tomášem Martinkem mnoho hezkých výměn nepřinesla. Spousta nevynucených chyb na obou stranách pramenila zřejmě z několikatýdenní přestávky, takže nakonec po pětisetové bitvě si hostující hráč mohl oddychnout. „No jo, bylo to v posledním setu rychlé. Já jsem mu jeden svůj balon daroval, ale díky bohu jsem pak dal prase za stavu 6:8. On potom už nic nedal, nevím, jestli znervózněl. Prostě jsem vyhrál a je mi celkem jedno jak. Ta pauza je znát, sice jsme trénovali, ale zápas je zápas. Vyhrál jsem, i když jsem nehrál úplně dobře. To se počítá,“ řekl spokojený Tomáš Martinko.

Ještě spokojenější byl po souboji s Petrem Korbelem hostující Adam Štalzer. Ve třetí dvouhře ho totiž porazil 3:1 a otočil vývoj celého utkání. Přiznal, že hlavní bylo zbavit se zbytečného respektu z hráče, který patřil v minulosti k absolutní světové špičce. „Když jsem s ním hrál v této sezoně poprvé, měl jsem velký respekt. Teď už jsem ale věděl, co proti němu mohu hrát. Podržel mě servis, přestože jsem zase naopak kazil hodně na příjmu, na výhru to stačilo. Moc si tohoto vítězství nad Petrem Korbelem vážím,“ přiznal Adam Štalzer.

Rozhodnuto však ještě v žádném případě nebylo. Jakub Kleprlík totiž zvládl lépe koncovky jednotlivých setů s Tomášem Martinkem a srovnal na 2:2. Po zápase byl už mnohem spokojenější se svojí hrou a doslova řekl, že si zápas užíval.

Rozhodnout tak musela až závěrečná dvouhra, ve které mladý slovenský reprezentant Filip Delinčák nevyužil proti Patriku Klosovi za stavu 2:1 na sety a 10:8 dva mečboly. Klos srovnal stav zápasu a v rozhodujícím setu už měl pevnější nervy. „Vůbec mi to na začátku nešlo, pořád jsem něco hledal, ale marně. Až pak mi kluci poradili hrát forhendový servis, to možná byl jeden z rozhodujících momentů. Mám z výhry radost, je jedno, jestli to bylo derby nebo ne. Prostě jsme vyhráli, a to je hlavní,“ shrnul utkání spokojený Patrik Klos.

Družstvo TJ Ostrava KST se tak v tabulce posunulo právě před svého městského soupeře na čtvrtou příčku, zda na ni zůstane i po kompletním kole, rozhodnou až páteční čtyři utkání.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledek předehrávky 11. kola

TTC Ostrava 2016 – TJ Ostrava KST 2:3

Jakub KLEPRLÍK – Patrik KLOS 3:1 (6,-10,10,6), Filip DELINČÁK – Tomáš MARTINKO 2:3 (7,-8,9,-6,-8), Petr KORBEL – Adam ŠTALZER 1:3 (-9,7,-6,-7), Jakub KLEPRLÍK – Tomáš MARTINKO 3:1 (13,10,-9,9), Filip DELINČÁK – Patrik KLOS 2:3 (-11,4,4,-11,-7).

Další program utkání 11. kola

Pátek, 7. ledna

KT Praha – SKST TESLA BATTERIES Havířov (18)

SKST Cheb – SF SKK El Niňo Praha (18)

SKST PLUS Hodonín – SKST Liberec (18)

HB Ostrov H. Brod – TJ Sokol PP Hradec Králové (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE