Otočec: Polanský má z MS kadetů bronz v deblu

Mladý český reprezentant Tomáš Polanský získal na neoficiálního mistrovství kadetů ve stolním tenisu (ITTF World Cadet Challenge) bronzovou medaili. Ve čtyřhře kadetů dnes Tomáš Polanský s Bělorusem Alexandrem Chaninem prohráli v semifinále s nejvýše nasazeným čínsko-japonským párem Wang Chuqin – Takuto Izumo 1:3. Úřadující mistři Evropy sehráli s favorizovanými Asiaty vyrovnanou partii, ale nakonec se z postupu do finále radovali Wang a Izumo.

Důležitým okamžikem zápasu byla koncovka třetího setu. V ní nejtěsnějším poměrem 12:10 uspěli mladí Asiaté, kteří pak dotáhli semifinálové utkání do vítězného konce. Přesto je bronzová medaile Polanského s Chaninem dalším pěkným úspěchem této dvojice, která letos v červenci vyhrála evropský titul na MEJ v Ostravě.

Ve dvouhře kadetů skončil Tomáš Polanský na konečném 7. místě, když ve svém závěrečném vystoupení porazil Argentince Horacia Cifuentese 3:2.

Neoficiální mistrovství kadetů ve stolním tenisu (ITTF World Cadet Challenge) skončilo úspěchem mladých Asiatů. V soutěžích jednotlivců jim utekly pouze tři bronzové medaili, o což se postarali  Evropané. Ve dvouhře kadetek se k bronzu probila ruská obranářka Maria Malaninová, další třetí místa patřila deblovým dvojicím Polanský – Chanin a Malaninová – Lungová (Rusko, Belgie).

Ruská obranářka Malaninová získala ve dvouhře kadetek bronzovou medaili

ITTF World Cadet Challenge

Soutěže jednotlivců

Dvouhra kadetů

Skupina o 5.-8. místo: Tomáš Polanský (ČR) – Alexandr Chanin (Bělorusko) 0:3 (-9,-5,-8), Jorgič (Slovinsko) – Cifuentes (Argentina) 3:2. Utkání o 7. místo: Tomáš Polanský (ČR) – Cifuentes (Argentina) 3:2 (-6,6,-6,5,4).

Semifinále: Wang Chuqin (Čína) – Izumu (Japonsko) 4:1 (8,8,7,-9,7), Hwang Minha (Jižní Korea) – Kwan Man Ho (Hongkong) 4:1 (7,-3,7,8,6). Finále: WANG Chugin – Hwang Minha 4:1 (7,-10,7,8,10).

Dvouhra kadetek

Semifinále: Itová (Japonsko) – Malaninová (Rusko) 4:0 (7,5,10,6), Mak Tze Wing (Hongkong) – Li Yiran (Čína) 0:4 (-12,-9,-6,-0). Itová – LI Yiran 3:4 (8,-3,-9,-2,5,13,-9).

Čtyřhra kadetů

Semifinále: Tomáš Polanský, Alexandr Chanin (ČR, Bělorusko) – Wang Chuqin, Takuto Izumo (Čína, Japonsko) 1:3 (-7,9,-10,-8).