Parádní podívaná v Ostravě měla náboj jako v play off

Jakub Kleprlík zvládl nervydrásající souboj o rozhodující boj

Téměř tři a půl hodiny trvala bitva TTC Enfireex Ostrava a Charvátu Havířov v rámci 16. kola Extraligy mužů. Hrálo se o hodně, v sázce byla výhodnější pozice do play off a druhé místo v tabulce. To nakonec uhájili hráči Ostravy, kteří vyhráli 3:2.

Domácí nastoupili v sestavě s majitelem klubu Petrem Korbelem a od úvodních výměn první dvouhry bylo zřejmé, že tento duel neskončí jednoznačným výsledkem. Šimon Bělík s Petrem Davidem rozehráli pětisetovou bitvu, ve které domácí hráč nejprve ve čtvrtém setu nevyužil dva mečboly, aby pak v setu následujícím až ten třetí využil.

I ve druhé dvouhře rozhodovaly koncovky a pevnější nervy měl Ondřej Bajger. Sice jeden set s Jakubem Kleprlíkem prohrál, ale ve čtvrtém setu se štěstím využil čtvrtý mečbol a srovnal. Duel trojek proti sobě svedl dva bývalé kolegy z reprezentace. Poprvé v sezoně nastoupil za domácí Petr Korbel, hostující Marek Čihák měl za sebou naopak úspěšnou premiéru před týdnem. Korbelovo vítězství 3:1 se ukázalo jako rozhodující v celém utkání.

Hned v následující dvouhře totiž Ondřej Bajger potvrdil svoji skvělou formu. Trpělivě vzdoroval Šimonu Bělíkovi a v rozhodujícím setu dokonce odvrátil dva mečboly. Zápas vynikající úrovně dodal celému utkání opět na dramatičnosti.

A poslední dvojice tento trend ještě podpořila. Kleprlík s Davidem se přetahovali o vedení a v rozhodujícím setu se snad dohodli, že divákům u streamu páteční večer ještě víc zdramatizují. Kleprlík měl dva mečboly za stavu 10:8, David srovnal, pak ale domácí hráč získal další bod a ve chvíli, kdy uhrál poslední dvanáctý, lehl si na zem a radoval se, jako kdyby vyhrál mistrovský titul.

Utkání nabídlo mimořádnou podívanou a bylo tou nejlepší pozvánkou právě k bojům o mistrovský titul, které začnou v polovině dubna. Do té doby ovšem bude potřeba vyřešit důležitou tajenku. Jak bude vypadat další pořadí do play off za vedoucím HB Ostrov.

Zbývající dvě utkání 16. kola už byla podle očekávání jasnou záležitostí favoritů. Vedoucí tým tabulky HB Ostrov vyhrál na stolech El Niňa Praha 3:0. Nastoupil s Tomášem Treglerem na trojce, ale právě tento hráč pečetil vítězství. Největší problémy měl Radek Skála, který porazil Filipa Černotu až po pětisetové bitvě.

Cheb vyhrál v Hradci Králové ještě jasnějším způsobem. Ztratil jediný set a díky výhře 3:0 se udržel v elitní čtyřce průběžné tabulky.

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledky utkání 16. kola

TTC Enfireex OSTRAVA – SKST Charvát Havířov 3:2

Šimon BĚLÍK – Petr DAVID 3:2 (9,-6,7,-10,10), Jakub KLEPRLÍK – Ondřej BAJGER 1:3 (-9,10,-11,-12), Petr KORBEL – Marek ČIHÁK 3:1 (8,-6,5,4), Šimon BĚLÍK – Ondřej BAJGER 2:3 (-3,5,15,-7,-10), Jakub KLEPRLÍK – Petr DAVID 3:2 (4,-8,-5,7,10).

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Cheb 0:3

Jan MOKREJŠ – David ŠTĚPÁNEK 1:3 (-7,-7,9,-9), Vlastimil BUBEN – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-4,-11,-3), Matyáš LEBEDA – Jakub SLAPNIČKA 0:3 (-6,-7,-4).

SF SKK El Niňo Praha – HB Ostrov 0:3

Martin ŠÍP – Michal OBEŠLO 1:3 (8,-2,-5,-4), Filip ČERNOTA – Radek SKÁLA 2:3 (10,-7,-6,11,-9), Jakub ZELINKA – Tomáš TREGLER 1:3 (7,-9,-12,-6).