Pavel Širuček se v Lisabonu probojoval do osmifinále

V dalším kole o postup do čtvrtfinále vyzve český reprezentant Nigerijce Quadri Arunu.

Český reprezentant Pavel Širuček si na turnaji Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus v portugalském Lisabonu zahraje o postup do čtvrtfinále. Po dvou vítězstvích se totiž ve dvouhře mužů probojoval už mezi šestnáct nejlepších.

Jako jedenadvacátý nasazený nemusel hrát kvalifikaci a čekal, koho mu v prvním kole přidělí los. Zkušeného Španěla Carlose Machada porazil 4:0 a jako jediný český zástupce na turnaji postoupil do druhého kola dvouhry. A v něm zopakoval skvělý výkon a vyřadil opět bez ztráty setu Itala Mihaie Bobocicu. V osmifinále ho čeká nigerijská hvězda Quadri Aruna.

Další čeští hráči v hlavní soutěži neuspěli. Lubomír Jančařík prohrál s Japoncem Masaki Takamim, David Reitšpies podlehl v sedmisetové bitvě Slovinci Denimu Kozulovi.

Jediná česká zástupkyně ve dvouhře žen Dana Čechová měla smůlu při losování, z kvalifikace dostala Číňanku Wu Yangchen a prohrála s ní 0:4.

Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus, Portugal Open

Výsledky českých hráčů a hráček v hlavní soutěži

Dvouhra mužů, 1. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Carlos Machado (Šp.) 4:0 (9,11,5,5), Deni Kozul (Slovin.) – David REITŠPIES 4:3 (-2,-6,7,8,1,-7,8), Masaki Takami (Jap.) – Lubomír JANČAŘÍK 4:2 (-10,-2,6,9,6,11). 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Mihai Bobocica (It.) 4:0 (10,5,4,11).

Dvouhra žen, 1. kolo: Wu Yangchen (Čína) – Dana ČECHOVÁ 4:0 (7,10,7,9).

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Diogo Carvalho, Joao Geraldo (Port.) – Tomáš POLANSKÝ, Pavel ŠIRUČEK 3:0 (9,4,6).