Pavel Širuček ukončil svoji spanilou jízdu ve čtvrtfinále

V Budapešti na turnaji ITTF World Tour byl nad jeho síly Němec Dimitrij Ovtcharov

Mezi osm nejlepších hráčů ve dvouhře postoupil na turnaji Hungarian Open v Budapešti český reprezentant Pavel Širuček. Ve čtvrtfinále sice proti Dimitriji Ovtcharovovi z Německa dobře začal, ale nakonec vyrovnaný a divácky velmi pohledný zápas prohrál 2:4.

Zklamaný však rozhodně nemusí být, jeho soupeřem byl dvojnásobný mistr Evropy a aktuálně desátý hráč světového žebříčku. Přesně před dvěma lety byl rodák z ukrajinského Kyjeva světovou jedničkou, jak ale připomněl před tímto zápasem Širuček, nikdy ještě s bonzovým medailistou olympijských her v Londýně nehrál.

Snad právě proto se do něj pustil bez většího ostychu a úvodní set prakticky stále vedl. Když pak Ovtcharov dokázal nepříznivý náskok 5:9 zlikvidovat a vyrovnal na 9:9, český reprezentant vyhrál dva míčky a získal první set.

Tohle bylo hodně povzbudivé vítězství čtvrtfinálového duelu. V dalším průběhu ovšem favorizovaný Ovtcharov většinou diktoval tempo. Ve čtvrtém setu sice musel odvracet tři Širučkovy setboly, ale i tohle zvládl. Nezvládl však do konce dotáhnout dobře rozehraný pátý set. V něm naopak vykřesal naději český reprezentant. Ovtcharov bohužel překvapení nedopustil a nakonec vybojoval postup do semifinále. V něm se poslední hrací den turnaje utká s Japoncem Tomokazu Harimotem.

2020 ITTF World Tour, Hungarian Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Dimitrij Ovtcharov (Něm.) – Pavel ŠIRUČEK 4:2 (-9,3,6,11,-9,8).