Petr Korbel věří v postup

Na deváté MS odlétá do Dauhá Petr Korbel. Zatím největšího úspěchu dosáhl hned při svém prvním vystoupení v Chibě, kde v družstvech vybojoval se svými spoluhráči bronzové medaile. O medaile však tentokrát hrát nebude.

„Je to poprvé v kariéře, kdy někam jedu a nebudu hrát já ani družstvo o medaile,“ uvedl na tiskové konferenci. „Je to pro nás určitá degradace, protože se nám daří, do světové špičky patříme a mohli jsme něco uhrát,“ dodal Korbel.

Věříš ve vítězství v první divizi a tím i postup do Champions division?
Byl bych špatný tahoun, kdybych nevěřil. Družstva jsou však hodně vyrovnaná, bude důležitý každý zápas, i každý set.

Čekají nás evropští soupeři. Bude to pro nás výhoda?
Já hraju rád proti Asiatům, takže bych je tam rád potkal. Je však otázkou jestli bychom je porazili jako družstvo. Každému to sedí jinak.
Navíc je mnohem jednodušší vyhrát nad Asiatem v jednotlivcích, než porazit družstvo, protože tam je potřeba vyhrát zápasy tři.
Co pamatuju, tak se nám to povedlo na MS v Chibě, kdy jsme ve čtvrtfinále s Tomášem Jančím a Rolandem Vímim porazili domácí Číňany a vybojovali bronz.

Jak probíhala příprava?
Vzhledem k termínovce byla hrozně krátká, s minulostí se to vůbec nedá srovnávat. Zdravotně jsem v pořádku, fyzicky jsem na tom výborně. Větší nápor bude na psychiku, ale nemám strach, že bych nevydržel nápor utkání, která nás čekají.

Jeden letošní vrchol máš už úspěšně za sebou, třetí místo na TOP 12. Jak ho hodnotíš?
Byl to pro mě velký úspěch, původně jsem ani nepočítal, že budu hrát. Vzhledem k tomu, že hraju v Japonsku, jsem nemohl absolvovat moc turnajů Pro-Tour a měl jsem štěstí, že žebříček, z kterého se dělala nominace se sestavoval po turnaji v Dánsku, kde jsem se dostal až do semifinále.
Vylosovali mě do skupiny smrti s Waldnerem a Samsonovem. Hned v prvním zápase se mi podařilo porazit Samsonova, ale po vítězství jsem měl na regeneraci a přípravu na zápas s Waldnerem jen 35 minut a to jsem musel ještě na 15 minut na tiskovku. Byl jsem rád, že jsem stačil nalepit a už jsem šel na zápas.
Waldy hrál hodně dobře a hrálo se hodně pěkných výměn, měl jsem z toho zápasu dobrý pocit, i když jsem vedl 2:1, prohrál jsem nakonec 2:4. Waldnerovi vzal ten zápas hodně sil a v následujícím zápase se Samsonovem odpadl.
Ve čtvrtfinále jsem měl kliku na los, protože Rosskopf mi sedí a od porážky o třetí místo na Olympiádě jsem s ním snad neprohrál. Když jmenuje s kým by nechtěl hrát, tak tam moje jméno figuruje.
Přestože hrál Rosskopf na turnaji dobře, předtím vyhrál svoji skupinu, bylo v zápase vidět, že si na mě nevěří.

Není pak škoda prohrát v takto rozehraném turnaji s původně náhradníkem Mazem?
On tam chytil životní formu, hráli jsme oba velmi dobře. V rozhodujících fázích měl ale on více štěstí. Je vidět, že je dneska špička vyrovnaná, náhradník dvakrát porazil mistra světa a vyhrál TOP 12.

Dány máme hned první zápas na MS. Věříš si na ně?
Maze přijede hodně sebevědomý, ale je to taky jen člověk a body se dají dělat i přes něj. Na TOP 12 se hrálo s míčkama od Andra, s kterými měla většina hráčů problémy a on na ně byl z Dusseldorfu zvyklý. I to mu na TOP 12 trochu pomohlo. Věřím, že Dány porazíme.