Triumf Petrissy Soljaová ve dvouhře žen do 21 let

Vítěz Czech Open 2013, Masato Šiono, vyřadil Číňana Fang Bo

Turnaj seriálu ITTF World Tour – German Open zná první letošní vítěze. V pátek večer vyvrcholily v ÖVB Areně v Brémách první dvě soutěže. Závěr dvouhry mužů do 21 let patřil Jihokorejcům. Ve finále Kim Donghyun porazil svého krajana Kim Minhyeok hladce 3:0. Stejná soutěž žen se stala kořistí mladé německé stolní tenistky s českými kořeny, Petrissy Soljaové. I ona byla ve finále suverénní, když si ve třech setech poradila s Japonkou Hajataovou.

Klobouk dolů před teprve jedenadvacetiletou stolní tenistkou TTC Berlín Eastside. Petrissa dnes byla jednou z nejvytíženějších hráček turnaje. Hrála souběžně tři soutěže, dvouhru do 21 let už vyhrála, ve čtyřhře a ve dvouhře žen ještě pokračuje…

Šiono JPN IMG_3820

Masato Šiono opět řádil, dnes na jeho raketě skončil patnáctý hráč světa Číňan Fang Bo

V hlavních soutěžích, ve dvouhře mužů a žen, se do večerních hodin hrály zápasy úvodního kola. V zápasech o postup do osmifinále opět „řádili“ japonští obranáři. Vítěz Czech Open 2013, Japonec Masato Šiono, vyřadil Číňana Fang Bo (WR: 15.). Přemožitel Tomáše Konečného z kvalifikace, Juto Muramacu, postoupil před Tang Penga z Hongkongu. Hlavní favorité v I. kole nezaváhali. Číňané Ma Long a Zhang Jike, stejně jako Němci Timo Boll s Dimitrijem Ovtcharovem s jistotou postoupili.

V ženském singlu Georgina Pótaová pomstila Iveta Vacenovskou. Blonďatá Maďarka vyprovodila přemožitelku Ivety Vacenovské, Japonku Katovou ve čtyřech setech. První kolo přineslo několik překvapivých výsledků. Se soutěží se hned po prvních zápasech rozloučily přední nasazené hráčky Němka Han Ying, Jihokorejka Seo Hyowon a Japonka Ai Fukuharaová.