Plaček lepší v juniorech než v kadetech

O víkendu se v Hluku hrál turnaj staršího žactva a juniorů s mezinárodní účastí. Účast české špičky byla ovlivněna startem hráčů v odložených utkáních první ligy a přípravou na juniorské TOP 12. Zatímco ve dvouhře dívek vyhrály hráčky ze Slovenska, v soutěži juniorů se dařilo Pražákům.

V semifinále mezi sebe tři hráči pražského El Niňa pustili jen Milana Boudu ze Sparty, který se přes Tomáše Treglera dostal i do finále. Tam prohrál se svým přemožitelem ze skupiny Františkem Plačkem.
Plaček nastoupil i v neděli v soutěži starších žáků, prohrál však již ve čtvrtfinále oddílovým kolegou Milanem Veselým. Vítězem staršího žactva se stal Matěj Urbánek, který v semifinále porazil nejlepšího Slováka Filipa Ježa a ve finále i Michala Obešla.

Z českých juniorek se nejdál dostala Michaela Rohlíková, ve finále prohrála se Slovenkou Kreškocziovou na výhody v pátém setu. Vyhrát však měla již třetí set, ve kterém vedla již 6:1 a vypadalo to na hladké vítězství 3:0. Do semifinále juniorek se probojovala i Kateřina Bachurová, která byla zároveň jedinou češkou v nedělním semifinále dvouhry starších žákyň.