Série turnajů dospělých se přesunula na asijský kontinent. Na přelomu května a června se hrál Korea Open a o týden později Chinese Taipei Open. Juniorské družstvo startovalo v Kanadě.
Na obou turnajích z českých hráčů startoval pouze Antonín Gavlas. Vždy se mu podařilo postoupit ze skupiny, po té skončil v prvním kole hlavní soutěže. Na korejském turnaji mu stop vystavil první nasazený, domácí hráč, sedmý na světovém žebříčku, Oh Sang Eun. Gavlas prohrál 1:4, když všechny prohrané sety byly těsné.
V Tchajwanu Gavlas v hlavní soutěži skončil na raketě Španěla čínského původu He Zhi Wen (48. WR) 2:4.
Junioři si z Kanady vezou medaili. Družstvo složené z hráčů pražského El Niňa, František Plaček, Tomáš Tregler a Michal Zatřepálek prohrálo 0:3 s Čínou a Japonskem, 3:2 porazilo Kanadu A a USA a 3:0 Kanadu B. Celkově jim patří třetí příčka.
V soutěži jednotlivců postoupili všichni hráči do hlavni skupiny, František Plaček z prvního místa, Michal Zatřepálek z druhého a stejně tak Tomáš Tregler. Ve skupině Treglera o prvním až třetím místě rozhodly míčky. V hlavní soutěži skončil nejdříve Michal Zatřepálek, jehož přemožitelem se stal indický kadet Gnanasekaran (3:4). Tomáš Tregler si poradil v prvním kole s domácím hráčem, také kadetem, Changem 4:0, poté nestačil na hráče USA Hugha, s kterým prohrál 0:4. To se asi nečekalo, neboť v družstvech si s tímto hráčem poměrně lehce poradil František Plaček. Je ale pravda, že Tregler startoval v Kanadě s horečkou. Plaček se v hlavní soutěži také nedostal přes druhé kolo, první měl volné. Stop mu vystavil Japonec Ikeda. Ve dvouhře juniorů tři čtvrtfinálové dvojice jsou složené z hráčů Číny a Japonska, čtvrtou dvojicí je Američan Hugh a Číňan Wu. Ve dvouhře kadetů se do čtvrtfinále probojoval jeden Kanaďan a sedm hráčů Indie. Semifinále je pouze indické, stejně tak v soutěži dvouhry kadetek.