Polanský byl jen krůček od finále v Budapešti

Český hráč nevyužil proti Němci Ortovi v semifinále tři mečboly

Byly to neuvěřitelné šachy. Hra o každý míček a v hlavní roli tradiční zbraně stolních tenistů – servis, příjem a první topspin. Semifinále turnaje WTT Contender v Budapešti bylo skvělou podívanou, bohužel, na jeho konci odcházel český reprezentant Tomáš Polanský zklamaný. O titul si v Maďarsku nezahraje, přesto předvedl fantastický výkon a zaznamenal největší úspěch své kariéry mezi muži.

V duelu s Němcem Killianem Ortem nevyužil v rozhodujícím setu tři mečboly a své účinkování na turnaji ukončil v semifinále. Do světového žebříčku si zapíše 140 bodů, to je pro další účinkování na okruhu nesmírně cenné, jenže finále bylo tak blízko…

Polanský zápas s hráčem z konce druhé stovky světového žebříčku začal skvěle. Těžil právě z vynikajícího servisu a bleskového prvního úderu. Vedl už 2:0, když přišel v závěru třetího setu a první velký problém. Český hráč nedokázal využít vedení 10:6 a čtyři setboly. Nepomohl ani time out za stavu 10:9, set zkrátka ztratil.

Další problém nastal v setu pátém, když po kontaktu s hranou stolu musel za stavu 5:5 český hráč vyměnit svoji poškozenou pálku za náhradní. Do hry se vracel těžko a zápas směřoval do sedmého setu. Na rozdíl od předchozích kol se už semifinále turnaje hrálo na čtyři vítězné sety.

Český hráč začal dobře a při výměně stran držel těsné vedení 5:4. Pak ale přišla série tří vítězných balonků jeho soupeře a dramatická koncovka. Polanský se snažil změnit rytmus bekhendovým servisem, který naopak jeho soupeř používal prakticky celý zápas. Jako první si vypracoval mečbol, pak ještě další dva, jenže ani jeden z nich nedokázal proměnit. Naopak Killian Ort svůj druhý mečbol využil a postoupil do finále.

WTT Contender Budapest

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, semifinále: Killian Ort (Něm.) – Tomáš POLANSKÝ 4:3 (-5,-7,10,-9,7,9,13).