Polanský porazil Rumuna Filimona

Na ME v Jekatěrinburgu se rozběhly kvalifikační boje

Na mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Jekatěrinburgu se dnes od dopoledních hodin roztočil kolotoč kvalifikačních zápasů. V I. kole se představilo celkem pět českých reprezentantů, všichni byli ve svých zápasech úspěšní.

Obzvlášť cennou výhru si ve svém prvním vystoupení ve skupině 9 vybojoval Tomáš Polanský. Sedmnáctiletý český reprezentant vyhrál nad zkušeným Rumunem Andreiem Filimonem 3:1 na sety, když podal velice vyzrálý výkon. „Tomáš perfektně přijímal, byl neustále aktivní a soupeře převyšoval po technické stránce. To byl základ k úspěchu. Kdyby totiž nechal Filimona hrát, neměl by s ním šanci. Je to určitě výborný vstup do těžké skupiny, kterou Tomáš má,“ chválil svého svěřence reprezentační trenér Jindřich Panský.

Polanský vers. Filimon IMG_3517

Momentka z utkání Tomáše Polanského s Andreiem Filimonem

Také další tři čeští stolní tenisté své úvodní zápasy v kvalifikačních skupinách vyhráli. Lubomír Jančařík a Tomáš Konečný neztratili jediný set, Pavel Širuček sice se Švýcarem Weberem první sadu prohrál, ale v dalším průběhu utkání si již se snaživým soupeřem poradil.

Důležitým okamžikem zápasu mezi Hanou Matelovou a Chorvatkou Ivanou Tubikanecovou byla koncovka druhé sady. České reprezentantka už vedla 10:4, ale nakonec set vyhrála až po velkém boji 14:12. Zbytek utkání již probíhal v režii české stolní tenistky, která si připsala na konto první vítězství.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Jekatěrinburgu

DVOUHRA MUŽŮLogo ME 2015 eg_f99c3_f_1010x0 web

Kvalifikace

Výsledky českých reprezentantů:

Skupina 9

Tomáš KONEČNÝ – Andrew Gambina (Malta) 3:0 (5,5,1).

Skupina 19

Andrei Filimon (Rumunsko) – Tomáš POLANSKÝ 1:3 (-10,-13,4,-3).

Skupina 20

Pavel ŠIRUČEK – Lionel Weber (Švýcarsko) 3:1 (-7,9,7,11).

Skupina 25

Lubomír JANČAŘÍK – Traian Ciociu (Lucembursko) 3:0 (7,6,6).

DVOUHRA ŽEN

Kvalifikace

Výsledky českých reprezentantek:

Skupina 5

Hana MATELOVÁ – Ivana Tubikanecová (Chorvatsko) 3:1 (-9,12,7,5).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Kvalifikace

Skupina 10

Lubomír JANČAŘÍK, Pavel ŠIRUČEK – Ibrahim Gunduz, Abdullah Yigenler (Turecko) 3:2 (5,9,-9,-7,7).

Skupina 11

Zoran Primorac, Filip Zeljko (Chorvatsko) – Tomáš POLANSKÝ, Olegs Kartuzovs (ČR, Lotyšsko) 0:3 (w.o.).

ČTYŘHRA ŽEN

Kvalifikace

Skupina 5

Dana ČECHOVÁ, Alexandra PRIVALOVOVÁ (ČR, Bělorusko) – Marjam Imanovová, Šarmin Širinovová (Ázerbajdžán) 3:0 (6,8,4).