Polanský s Matelovou postoupili v mixu do hlavní soutěže

Český pár si v kvalifikaci na MS v Budapešti na závěr porazil s nepříjemnými Kazachy

Jako první z českých kvalifikantů se z postupu do hlavní soutěže na MS jednotlivců v Budapešti radovali Tomáš Polanský s Hanou Matelovou. Vyhráli ve druhém kole nad kazašskou dvojicí Kirill Gerassimenko, Zauresh Akashevová 3:1.

Zápas to rozhodně nebyl snadný, vždyť Gerassimenko je aktuálně 53. hráčem světového žebříčku. Česká dvojice však hrála výborně takticky a zvládla také lépe koncovku prvního setu. „Musím říct, že Poliš hrál dneska výborně. To on byl tahounem, já jsem podala spíš trochu slabší výkon,“ řekla trochu sebekriticky Hana Matelová. Svého parťáka však v klíčových momentech podržela a nakonec si mohli spokojeně po zápase plácnout na znamení vítězství. „Nebyl to vůbec snadný soupeř, Gerassimenko se neustále tlačil dopředu a bylo vidět, že je to skvělý hráč. A jeho spoluhráčka nedělala lehké chyby, tohle vítězství má opravdu velkou váhu. Byl to první zápas, který prověřil naše možnosti a jsem moc ráda, že se nám povedlo vyhrát. Teď by to chtělo nějaký dobrý los a uhrát něco i v hlavní soutěži,“ dodala česká reprezentantka.

Druhá česká dvojice David Reišpies, Dana Čechová už tolik důvodů k radosti neměl. Indický pár Sathyian Gnanasekaran, Arkana Girish Kamathová spolu hrává často a nakonec potvrdil roli favorita. Po prohraném prvním setu česká dvojice neuspěla v koncovce toho druhého a pak už soupeř zápas dotáhl do vítězného konce.

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Smíšená čtyřhra, 2. kolo: Sathyian Gnanasekaran, Arkana Girish Kamathová (Ind.) – David REITŠPIES, Dana ČECHOVÁ 3:0 (7,11,9), Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ – Kirill Gerassimenko, Zauresh Akashevová (Kaz.) 3:1 (10,4,-9,9).