Pražské El Niňo si po boji zajistilo postup do finále

Jakub Kleprlík byl tentokrát klíčovou postavou vítězného týmu

Semifinálová série play off extraligy mužů mezi El Niněm Praha a Sokolem PP Hradec Králové 2 skončila. Vítěz základní části El Niňo Praha porazil Sokol PP Hradec Králové i ve druhém utkání, ovšem tentokrát to nebylo zdaleka tak snadné, jako v prvním souboji. Rozhodnout musela nakonec až čtyřhra.

Domácí tým zamíchal sestavou, když místo nemocného Vlastimila Bubna nastoupil Tomáš Hort. Ovšem vstup do utkání měl skvělý. Jakub Crha porazil Dmitrije Prokopcova a po očekávané prohře Horta s Jakubem Kleprlíkem vrátil vedení domácím Marek Klásek. Poradil si obranářem Stanislavem Kučerou 3:0. „On se v poslední době hodně zlepšil, minule mě porazil, takže jsem se musel hrát hodně na riziko. Vyhrál jsem první set a pak jsem si začal věřit. Musel jsem co nejrychleji zakončovat výměny, Standa je takový antukář, když se rozehraje, je těžké ho porazit. Měl jsem i potřebné štěstí, takže mi to vyšlo,“ komentoval zisk důležitého bodu Marek Klásek.

Bohužel, stejný hráč za stavu 3:2 nedotáhl do vítězného konce souboj s Jakubem Kleprlíkem. Vyrovnaný zápas se rozhodoval v pátém setu. V něm Klásek většinou vedl, ale nakonec prohrál 9:11. Na řadu přišla čtyřhra. Dvojice Dmitrij Prokopcov, Jakub Kleprlík v ní s výjimkou prvního setu byla o něco lepší a po výhře 4:3 Pražané postoupili do finále. „Byl to vyrovnaný souboj, clekově se to vyvíjelo zajímavě. Oni trefili sestavu a Klásek i Crha zahráli dneska skvěle. Já naopak musím ocenit výkon Kuby Kleprlíka, který psychicky zvládl zápas s Markem Kláskem. To nebylo snadné. V závěrečné čtyřhře už jsem věřil, že jsme o něco lepší my,“ řekl k utkání Dmitrij Prokopcov.

O tom, kdo bude finálovým soupeřem El Niňa se rozhodne ve druhém semifinále, v němž hrají SKST Liberec EUROMASTER a TTC Ostrava 2016. První utkání vyhrála Ostrava.

Extraliga mužů 2018/2019

Semifinále play off

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SF SKK EL Niňo Praha 3:4

Jakub CRHA – Dmitrij PROKOPCOV 3:1 (-11,6,16,16), Tomáš HORT – Jakub KLEPRLÍK 0:3 (-5,-3,-10), Marek KLÁSEK – Stanislav KUČERA 3:1 (7,-8,4,7), Tomáš HORT – Dmitrij PROKOPCOV 0:3 (-2,-8,-3), Jakub CRHA – Stanislav KUČERA 3:0 (8,9,9,9), Marek KLÁSEK – Jakub KLEPRLÍK 2:3 (-6,-8,7,14,-9), Jakub CRHA, Marek KLÁSEK – Dmitrij PROKOPCOV, Jakub KLEPRLÍK 1:3 (6,-7,-9,-6). Konečný stav série: 0:2.