Pražské El Niňo vyhrálo na stolech úřadujícího mistra v Ostravě

Jakub Kleprlík dvěma body přispěl k cennému vítězství v předehrávce 6. kola extraligy

Po předehrávce 6. kola extraligy už není v nejvyšší domácí soutěži mužů ani jeden tým bez porážky. Doposud vedou celek tabulky TTC Ostrava 2016 totiž prohrál na vlastních stolech s pražským El Niňem 1:4.

Obě družstva se přitom představila v nejsilnějších sestavách a duel tak mohl leccos naznačit směrem k play off. Hosté velmi vyrovnané utkání lépe rozehráli, když Dmitrij Prokopcov v pětisetové bitvě porazil Chilana Felipeho Olivarese. Pak i přes drobné zaváhání v úvodním setu přehrál Tomáš Tregler obranáře Stanislava Kučeru, jenže hosty opět vrátil do vedení Jakub Kleprlík. Zvládl proti Ondřeji Bajgerovi dlouhou a dramatickou koncovku druhého setu a měl pevné nervy i v tom dalším. V obou přitom musel dohánět několikabodovou ztrátu.

Klíčovým zápasem byl duel dvou doposud neporažených hráčů v letošním ročníku extraligy. Tregler nastupoval s bilancí šesti výher, včetně té nad Kučerou, Prokopcov si proti Olivaresovi zapsal už deváté vítězství. Desáté pak přidal právě proti Tomáši Treglerovi. Diváci často odměňovali oba hráče zaslouženým potleskem a opora El Niňa svým druhým bodem v utkání posunula hosty blízko k vítězství. Prokopcov potvrdil, že se do domácí soutěže vrátil v dobré formě a veliké herní pohodě.

V pohodě hrál v Ostravě také Jakub Kleprlík. Chilský reprezentant proti němu začal v páté dvouhře velmi dobře, těžil z rychlé hry a Kleprlíkovi chvíli trvalo, než našel na jeho levačku účinný recept. Když zvolnil tempo a začal hrát víc na faleš, postupně ovládl hru a druhým bodem pečetil cenné vítězství Pražanů.

Extraliga mužů 2018/2019

Předehráva 6. kola

TTC Ostrava 2016 – SF SKK EL Niňo Praha 1:4

Felipe OLIVARES – Dmitrij PROKOPCOV 2:3 (-7,12,-3,10,-4), Tomáš TREGLER – Stanislav KUČERA 3:1 (-12,8,6,12), Ondřej BAJGER – Jakub KLEPRLÍK 0:3 (-5,-16,-11), Tomáš TREGLER – Dmitrij PROKOPCOV 1:3 (9,-9,-5,-13), Felipe OLIVARES – Jakub KLEPRLÍK 1:3 (5,-9,-7,-5).