Premiéra Břeclavi v Lize mistryň 0:3

Stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex zažily premiéru v Lize mistryň. V úvodním utkání skupiny A prohrály na stole SVS Ströck Niederösterreich hladce 0:3. Po pravdě řečeno, lepší výsledek se dal těžko očekávat v pondělním večeru v hale Multiversum ve Schwechatu, neboť rakouský celek představuje absolutní evropskou špičku. Další dva zápasy hraje Břeclav v domácím prostředí, 11. listopadu proti maďarskému Budaörsi SC a 18. listopadu odvetu proti Ströcku.

Stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex zažily premiéru v Lize mistryň. V úvodním utkání skupiny A prohrály na stole SVS Ströck Niederösterreich hladce 0:3. Po pravdě řečeno, lepší výsledek se dal těžko očekávat v pondělním večeru v hale Multiversum ve Schwechatu, neboť rakouský celek představuje absolutní evropskou špičku. Další dva zápasy hraje Břeclav v domácím prostředí, 11. listopadu proti maďarskému Budaörsi SC a 18. listopadu odvetu proti Ströcku.

V supermoderní hale Multiversum se hrálo v sále Werner Schlager Academy před cca 200 diváky, z nichž podstatnou část tvořili fanoušci Břeclavi, pro které klub vypravil na utkání autobus.

V prvním utkání nastoupila Kristýna Mikulcová (WR 324) proti jedné z nejlepších světových obranářek Fan Ying. Šestadvacetiletá Číňanka je 15. na světovém žebříčku a 19letou Mikulcovou od prvních míčků „školila“ ve střídání rotací a případně výpadově zaútočila. V druhém setu už vedla dokonce 8:0…
To druhá dvouhra už nabídla mnohem vyrovnanější průběh. V břeclavském dresu hrající 37letá Maďarka Vivien Éllöová vzdorovala jedné z nejlepších evropských hráček, Rumunce Daniele Dodeanové ve všech třech setech až do posledních míčků. Přesto vždy za vyrovnaného stavu nedokázala udělat ten poslední krůček k zisku setu.

Na trojku postavil trenér Břeclavi Petr Nedoma Lenku Harabaszovou s tím, že by mohla mít největší šanci na zisk bodu. Proti ní však nasadil domácí kouč Yan Jun rakouskou reprezentantku čínského původu Li Qiangbing. Obě útočnice svedly vyrovnaný duel. V první sadě měla Harabaszová setbol a škoda, že ho neproměnila. Když další set hladce prohrála, tak se dostala konečně do rytmu a pohody a třetí set vyhrála. Byl to vlastně první a jediný zisk setu pro Břeclav, neboť v další sadě byla úspěšnější domácí hráčka.

Trenér Petr Nedoma: „My jsme rádi, že jsme mohli tuto soutěž začít na půdě největších favoritek. Z tohoto pohledu od nás nikdo nic nečekal, i když porážka 0:3 je krutá. Myslím si, že děvčata získala zkušenosti, když si například Mikulcová zahrála proti jedné z nejlepších obranářek světa. Nyní nás čeká doma zápas s Budaörsi a v něm bychom chtěli bodovat. Doufám, že tento křest v nejlepší evropské soutěži tomu napomůže a spadne z nás tréma.“

SVS Ströck Niederösterreich – MSK ČP Břeclav Gumotex 3:0. Fan Ying – Mikulcová 3:0 (6,1,3), Dodeanová – Éllöová 3:0 (9,8,9), Li Qiangbing – Harabaszová 3:1 (10,3,-7,8).